Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Zamansız Şıklık: Uzun Ekose Kaban Modelleri Zamansız Şıklık: Uzun Ekose Kaban Modelleri
Bir görünüp bir kaybolsa da hayatımızda kendine her zaman yer açmayı başaran ekose bu yıl da çok trend! Sizi sımsıcak tutacak uzun kabanlardan, eteklere... Zamansız Şıklık: Uzun Ekose Kaban Modelleri

Bir görünüp bir kaybolsa da hayatımızda kendine her zaman yer açmayı başaran ekose bu yıl da çok trend! Sizi sımsıcak tutacak uzun kabanlardan, eteklere hemen hemen her parçada kullanılabilen zamansız bir desen olan ekoseye bu yazıyla siz de dolabınızda yer açacaksınız. Moda dünyasına girişi 80’li yılları bulsa da ekose çok daha önceleri, İskoç kraliyet ailesi tarafından kullanılıyordu. Günümüze yaş ya da statü fark etmeksizin kullanılan bir desen olan ekose daha çok uzun süre dolaplarımızda olacak gibi. Ne diyelim iyi ki hayatımıza girmişsin ekose!

Uzun Kabanlar

Her kadının dolabında olması gereken bir parça olan uzun kabanlar ekose deseni ile buluşunca sizi çabasız şıklığa götürürecek. Jean pantolon ve balıkçı yaka kazakla tamamlandığında sokak modasını yansıtan bir kombin elde eldebilirsiniz. Benim ekose deseni en çok yakıştırdığım parçalar da uzun kabanlar ve klasik ceketlerdir. Unutmayın ceketleri mini elbiseye dönüştürebilirsiniz.

Gömlek ve Pantolonda Ekose

Kış da olsa gömlekten vazgeçemeyenler için ekose gömlekler iyi bir çözüm olabilir. İster tek başına ister üstüne oversize kazaklarla mükemmel bir kombin oluşturabilirsiniz. Ekose pantolonlar ise kışın hem üşümek istemeyen hem de şıklığından taviz vermek istemeyen kadınlara iki imkanı bir arada sunuyor. Uzun boylu görünmek isteyen kadınlara bir tavsiye, tek renk ya da desen takım giyerseniz olduğunuzdan daha uzun görünürsünüz.

Ekose Elbiseler

Tek parça sevenlerdenseniz ekose desen elbise tam size göre bir parça olacaktır. Doğru bir kemerle birleştiğinde kış aylarında da şık olacaksınız. Sabah kalkınca aklınızda bir kombin yoksa kurtarıcı parçanız bu elbise olacak. Elbisenizden sıkılırsanız bir tavsiye; üstüne düz renk bir kazak ya da sweatshirt ile onu eteğe dönüştürebilirsiniz.

Aksesuarda Ekose

Bu kısım, ekoseyi hiç denememiş ama artık hayatında yer açmak isteyen kadınlar için. Ekoseyi, temel parçalarda kullanmaya cesaret edemiyorsanız aksesuarlarla ona ısınabilirsiniz. Kışın vazgeçilmezi battaniye gibi atkılar hem üşümenizi engelleyecek hem de sıkıcı kombinlerinize renk katacak. Sadece kışın değil her mevsim kullanacağınız bir parça arıyorsanız ekose desenli çantaları tercih edebilirsiniz. Son olarak ekose sokak modası örnekleri ile yazımı bitiriyorum. Sımsıcak bir kış için ekoselenin!

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir