Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Yumuşacık Eller İçin 4 Tüyo Yumuşacık Eller İçin 4 Tüyo
Ellerin Yumuşaklığını Korumak Elleri bulaşık, temizlik gibi yıpratıcı işlerde kullanırken eldiven kullanılmalı ve nemini yitirmesi engellenmelidir. Nemlendiriciler düzenli kullanılmalıdır. Tüm önlemlere rağmen şampuanlar, deterjanlar ve... Yumuşacık Eller İçin 4 Tüyo

Ellerin Yumuşaklığını Korumak

Elleri bulaşık, temizlik gibi yıpratıcı işlerde kullanırken eldiven kullanılmalı ve nemini yitirmesi engellenmelidir. Nemlendiriciler düzenli kullanılmalıdır. Tüm önlemlere rağmen şampuanlar, deterjanlar ve sabunların etkilerinden dolayı yıpranan elleri onarmak için kolay, evde hazırlanabilen 4 el bakım yöntemi vardır.

Avokadolu Maske

Aşırı kimyasallar sonucu nemini kaybeden eller için çözüm nemi geri kazandırmaktır. Ama nemlendirici kremler yerine doğal yağlar tercih edildiğinde vücut sağlığı yönünden daha uygun olur. Avokado hem doğal yağ içerir hem de birçok cilde yararlı vitamini barındırır. Yumuşacık eller için evde bakım maskelerinden olan avokado maskesini hazırlamak çok kolaydır. Yapılması gereken bir adet avokado çekirdeğinden ve kabuğundan ayrılır. Bir kaseye konulur. Çatal ile ezilir. İçine kıvamı krem şeklinde oluncaya kadar bal eklenip iyice karıştırılır. Elin her yerine sürülür, yirmi dakika beklenip ılık su ile yıkanır.

Muzlu Maske

Ellerin genç görünmesi için derinin yumuşak ve sağlıklı olması gerekir. Muzdaki yüksek vitaminler ve mineraller bal ile birleştiğinde eller için bakım maskesine dönüşür. Yirmi dakika uygulanması yeterlidir.

Limonlu Maske

El peelingi evde yapabilmek için gereken malzemeler; bir adet limon, iki yemek kaşığı sirke, iki çay kaşığı tuzdur. Bir kasede malzemeler karıştırılıp elin tüm yüzeyine uygulanır. On dakika beklenir, ılık su ile yıkanır. Peeling görevi olduğundan, maskeden arındırdıktan sonra ele hemen nemlendirici uygulanmalıdır. Aksi halde kaşıntıya sebep olur.

Sütlü Maske

Ellerin yumuşacık görünmesinin yanında beyaz görünmesini de isteyenler için uygulanabilir bir maskedir. 4 yemek kaşığı pirinç unu, 4 tatlı kaşığı süt, 2 yemek kaşığı gliserin karıştırılarak oluşturulan maske, elin tüm yüzeyinde 10 dakika bekletilir. Ilık suyla durulanır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir