Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Yeni Yıl Hediyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli? Yeni Yıl Hediyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Yeni yıla girerken bazı şeylerin farklı olmasını isteriz. Yeni bir yıl, hayatımızda açacağımız yeni bir sayfadır. Tüm senenin kırgınlıkları, hataları, eksiklikleri gelecek yılda onarmak... Yeni Yıl Hediyesi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yeni yıla girerken bazı şeylerin farklı olmasını isteriz. Yeni bir yıl, hayatımızda açacağımız yeni bir sayfadır. Tüm senenin kırgınlıkları, hataları, eksiklikleri gelecek yılda onarmak adına bir umut taşırız. Hayalini kurduğumuz günlere yaklaşma sevinci, yakın planlarımızı yetiştirme telaşı derken içimizde hep büyük beklentilerle karşılarız yeni yılı. Güzel bir başlangıç yapıp yılın ilk saatlerinde sevdiklerimizin yüzünü güldürmek adına küçük hediyeler alabiliriz.

Bu özel saatlerde vereceğimiz hediyeyi seçmek için birçok durumu kriter olarak alabiliriz. Bu kriterler maddi durumunuz, hediyeyi kime alacağınız, hediyeyi kendiniz yapacaksanız neler yapabileceğiniz, hediyeyi aldığınız kişinin ihtiyaçları ve yaşam şekli gibi bu kriterleri uzatabiliriz. Öncelikle hayatımızın her anını etkileyen maddi durumunuzla başlayalım;

Maddi Durumunuza Göre Hediye Seçimi:

Eğer şu aralar durumunuz biraz sıkışıksa abartılı hediyeler almak zorunda değilsiniz. Zaten sizi seven bir insan hediyenizin fiyatına değil, özenmenize ve düşünmenize bakar. Yani sevdiğiniz insana öyle bir hediye alın ki paketi açtığında ‘’ aa tam bana göre!’’ desin. Onun sevdiği küçük şeyleri seçin. Örneğin küçük kız kardeşiniz gösterişli şeyleri seviyorsa ona renkli parlak bir çorap alabilirsiniz. Muhtemelen o rengarenk çorapları giydiğinde bayılacaktır ve yılbaşı gecesinde ayağından çıkarmayacaktır.

Veya annenize küçük bir hediye almak istiyorsanız onun zevkine uygun bir saç tokası alabilirsiniz.

Alacağınız ufak hediyeleri gösterişli paketlerle süslerseniz hediyeniz heyecan yaratabilir.

Eğer sevgilinize az bir bütçeyle hediye almak isterseniz kitap okumayı seviyorsa her zaman kullanacağı şirin bir kitap ayracı veya kitabını okurken keyif kahvesini içebileceği şirin bir kahve fincanı alabilirsiniz. Dilerseniz ikisini de alıp içine romantik bir notla hediye edebilirsiniz.

Maddi durumu iyi olan insanlar için alışverişte sınırlama olmayacağından onlar biraz daha çok seçenek sahibi oluyor.

Hediye alırken veya kendimiz yapacaksak yaparken önemli olan pahalı olması değil, aldığımız şeyin o kişinin zevklerine hitap edebilmesidir. Bunu alsam çok sever dediğiniz şeyleri almak o kişide inanılmaz etkiler bırakacaktır.

Bir başka kriter de hediyeyi satın mı alacaksınız yoksa kendiniz mi yapacaksınız. Eğer satın almayacaksanız neler yapabileceğimizi bir düşünelim;

Evde Hediye Yapmak:

Aslında biraz boş zamanınız varsa sevdiğiniz kişiye yapacağınız ufak bir hediye satın alacağınızdan çok daha etkili olacaktır. Evde hediye yapmak zaman alsa da hem sizi hem de karşınızdakini mutlu edecektir. Örneğin sevgilinizle fotoğraflarınızı koymak için kendi tasarımınız olan bir çerçeve yapmak özel olacaktır. Hem de ikinizin fotoğrafıyla süslerseniz yılın romantik çifti olabilirsiniz. Bunun için evdeki atık malzemeler, keçe, yapıştırıcı, boncuklar vb ürünler kullanılabilir. Bu işlem tamamen sizin hayal gücünüze kalmış

Daha sonra bu yaptığınız el işi hediyeleri paketleyerek yılın ilk saatlerinde sevdiklerinizin yüzünü güldürebilirsiniz.

Bir başka kriter ise sevdiğiniz kişinin yaşam şekli ve ihtiyaçları olabilir.

Hediye Alacağınız Kişinin Yaşam Şekli:

Hediyeyi kime alacaksınız? Bir ilkokul çocuğuna mı, üniversite öğrencisine mi, özel sektörde çalışan birisine mi, bu kriterler çoğalır gider.

Hediye alacağınız kişi günlük hayatında neler kullanıyor? Nerelerde vakit geçiriyor? Ne tarz kıyafetler giyiyor gibi sorularla hediye seçeneklerini sınırlayın. Bu şekilde alacağınız veya yapacağınız hediye o kişi tarafından daha çok kullanılarak sizi de onu da daha çok mutlu edecektir.

Örneğin sevgiliniz bütün gün masa başında bir işte çalışıyorsa, sürekli masasında duracak ve baktıkça sizi hatırlayacak bir kalemlik veya özel bir kalem alabilirsiniz. Ya da masasına içeceği suyu koyması için onun zevkine uygun bir cam su şişesi oldukça yerinde bir seçenek olabilir.

Veya hediye alacağınız kişi bir üniversite öğrencisiyse ona dağınık odasını biraz toparlaması amacıyla özel ve zevkli bir ahşap kutu alabilirsiniz.

Bu seçenekleri sınırlandırmak için hediye aldığınız kişiyi iyi anlamalı ve tanımalısınız. Yılbaşı gecesinde vereceğiniz hediye hem yüzünü güldürsün hem de ‘’ ah ne iyi ettin de aldın’’ dedirtsin.

Sevdiklerinizle beraber gülümseyerek geçireceğiniz bir yıl diliyorum…

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir