Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Yeni Başlayanlar İçin Tarz Olma Kılavuzu Yeni Başlayanlar İçin Tarz Olma Kılavuzu
Moda programlarının başlattığı tarz olma akımından sokaklarımız da nasibini almış görünüyor. Peki, ama çorap çizmelerin içine opak çorapları giydik çıktık diye hemen tarz olduk... Yeni Başlayanlar İçin Tarz Olma Kılavuzu

Moda programlarının başlattığı tarz olma akımından sokaklarımız da nasibini almış görünüyor. Peki, ama çorap çizmelerin içine opak çorapları giydik çıktık diye hemen tarz olduk öyle mi kızlar? Gelin bu işin olurunu hep birlikte görelim.

1. Mevsim Seçimi Önemli

Her şeyden önce mevsimine göre giyinmeliyiz kızlar. “Canım bugün triko giyinmek istedi” deyip yazın ortasında sokağa kendinizi öylece atamazsınız. Bunu genelde ünlüler yapıyor. İlk aklıma gelen skandalların kraliçesi Kim Kardashian’ın geçen yaz payet çizmeleri gözümüze sokması oldu.

Biz giysek sokakta alay ederler kadın giydi 3 ay konuşuldu. Her neyse konumuz bu değil şimdi.

2. Yakın Tonları Bir Arada Kullanmaktan Korkma

Eskiden annelerimizin gününde takım giyinmek çok önemliymiş. Örneğin kırmızı bir elbise giyildiği zaman mutlaka altına kırmızı bir pabuç konudan komşudan bulup buluşturulup giyilirmiş. Şimdi ise bu algı biraz evrildi diyebiliriz. Ünlü moda yazarlarının ve modada otorite kabul edilen bloggerlardan öğrendiğimiz üzere birbirine yakın tonları bir arada kullanmak tarz olmanın önemli noktalarından.

3. Dolabın Derinliklerindeki Kot Ceketleri Çıkarma Zamanı

Kot ceketler 90’ların modasıydı şimdi ne alaka? Diye soruyor olabilirsiniz. Tatlım evet ama moda dediğimiz olgu zaten geçmişin karması değil mi? Kot ceket modasını yeniden dirilten günümüz ikoncanlarından Kendall Jenner ve onun yegâne kankisi Gigi Hadid elbette. Özellikle tshirtlerinizle özenle kombinleyebileceğiniz kot ceketler tarz olmanızın önündeki engelleri adeta yerle bir ediyor.

4. Şalların Gücü Adına

Kızlar yine hepimizin dolabında kolaylıkla bulunabilecek şalların tarz olma yolunda bizlerin kurtarıcısı olduğunun bir kez daha altını çizmek isteriz. Şallar hem güneşin tepemizde boza kaynattığı günlerinde hem de soğuk kış günlerinde vazgeçilmez aksesuarlardan. Üzerinize giyebileceğiniz tek renk bir trikonun üzerine bile rahatlıkla uyum sağlayacak şalları modanın bir köşeye atması imkânsız. Uygun fiyatlı oluşları, her zevke uygun desenli ve renkli oluşlarıyla şallar insanlık tarihinin en müthiş buluşlarından.

5. Sigaret Jean İle Hep Bir Adım Önde…

İster topuklularla ister spor ayakkabılarla, ister deri ceketle ister sweatshirtla, ister trençkoatla ister yelekle neyle giyersen giy asla ofsayta düşmezsin. Kızlar öyle mucizevi bir parça ki bu sigaret Jeanlar cidden dolabınızdaki her parçayla muhteşem uyuşmakta. Özellikle deri ceketle kombinlendiğinde kendini daha da gösterdiği tartışmasız. Eğer hala bir sigaret jeanınız yoksa hiç vakit kaybetmeyin derim.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir