Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Yedikleriniz Cilt Sağlığınızı Etkiliyor Yedikleriniz Cilt Sağlığınızı Etkiliyor
Uzun yıllardan beri birçok şey değişikliğe uğrasa da bazı konular asla değişmedi. Bu konulardan biri güzellik ve cilt sağlığı algısı. Herkese göre farklılık göstermekle... Yedikleriniz Cilt Sağlığınızı Etkiliyor

Uzun yıllardan beri birçok şey değişikliğe uğrasa da bazı konular asla değişmedi. Bu konulardan biri güzellik ve cilt sağlığı algısı. Herkese göre farklılık göstermekle birlikte cildimize ne derece iyi bakarsak karşılığından daha çok ışıl ışıl parlayan bir güzel görünen bir cilde sahip oluruz. Peki yedikleriniz cilt sağlığınızı nasıl etkiliyor?

1) Her şeyin başı: Su içmek

Su içmenin iki türlü yararını ele alalım. Öncelik yetersiz su tüketimi birçok hastalığın habercisi olduğu uzun yıllardan beri bilinmekte. Ayrıca bu hastalıkların en birincisi böbrek hastalıkları. Su sadece iç organlarımız kısmıydı. Olayın ikinci boyutu olan cildimize yani dış görünümümüzü ele alacak olursak eğer ışıl ışıl parlayan bir cildin en büyük unsurlarından biri yeteri kadar nemlendirmek. Cildinizi ne derece iyi ve sık nemlendirirseniz o kuru ve mat görünümden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca yeteri kadar su tüketimi sayesinde vücudunuza giren oksijen miktarı hücrelerinizin yenilenmesine de yardımcı olacaktır.

2) İkinci adım: Beslenme.

Hızlı yaşam tarzıyla ortaya çıkan bir kavram olsa da fast-food cildinizin ve sağlınızın baş düşmanı diyebiliriz. Fazla olan yağ oranları sadece sizi kilo anlamından değil cilt sağlınız açısından da oldukça çok etkilemekte. Bu yüzden dengeli ve sağlıklı beslenmeniz cilt sağlınızı korumak açısından oldukça önemlidir. Peki cilt sağlığı açısından hangi tür besinler tüketilmelidir? Özellikle vitamin ve omega 3 yönünden zengin besinler tüketmek gerekmektedir. Bunlara ek olarak da yeteri kadar balık eti tüketimi cilt sağlığına yarar sağlayacak yegâne unsurlardan biridir.

3) Besin tüketirken unutmamanız gerekenler

İlk başta da belirttiğimiz gibi vücuduna aldığınız her besin size ve cildinize etki etmektedir. Bu etkiyi belirmek ise sadece sizin elinizde. Bu yüzden her canınızın istediğini yemek, cips, asitli içecekler, çikolata ve tatlı türevi şeyleri, fast-food tarzı yemekleri çok fazla tüketmek yerine sağlıklı besinler aldığınız dengeli beslenme programları ile cilt sağlığına çok büyük bir iyilik yapmış olursunuz. Aynı zamanda yeterli düzeyde su ile birleştirmiş olduğunuz minimum bir haftalık bir beslenme programıyla cildinizdeki değişime inanamayacaksınız.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir