Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Yaza Fit Girmenin 5 Yolu! Yaza Fit Girmenin 5 Yolu!
Yaz ayları geldi. Kışın ortaya çok çıkmayan kilolar şimdilerde çoğu kadının en büyük derdi olarak karşımıza çıkmakta. Kıyafetlerin daha açık ve dar bir hal... Yaza Fit Girmenin 5 Yolu!

Yaz ayları geldi. Kışın ortaya çok çıkmayan kilolar şimdilerde çoğu kadının en büyük derdi olarak karşımıza çıkmakta. Kıyafetlerin daha açık ve dar bir hal alması kiloların daha çok görünmesine neden oluyor. Peki yaza fit girmeniz mümkün desek? Bu tüyolar hayatınızı kurtaracak. İşte yaza fit girmenin 5 yolu.

1)Bol su tüketin.

Kiloların en büyük düşmanı su tüketimidir. Özellikle yaz aylarında daha da artan ödem sorunlarını ortadan kaldırmak için bol su tüketmeniz gerekmektedir. Günde 2.5-3 litre su tüketimi ile hem sağlıklı bir şekilde kilo verebilir hem de yazın vermiş olduğu hararetten kurtulabilirsiniz.

2)Günlük egzersiz yapın.

Her gün yarım saatlik yürüyüşler fazla kilolarınızdan kurtulmaya yarayacaktır. Yürüyüşlerinizi düzenli hale getirerek kendinizi spor salonlarının kasvetli havasında boğmadan kilo kaybı yaşayabilirsiniz. Yürüyüşleri açık havada yapmak hem verdiğiniz kaloriyi arttırmakta hem de psikolojik olarak iyi hissetmeyi sağlamaktadır. Sağlıklı zayıflama ancak düzenli egzersiz ile mümkündür.

3) Ara öğünlere dikkat edin.

Sağlıklı beslenmenin temeli ara öğün tüketimidir. Ara öğünlerde tüketebileceğiniz meyve , süt, yoğurt, ceviz gibi besinler hem yeme düzeninizi sağlayacak hem de kan şekerinizi dengeleyecektir. Diyet listelerinin ilk kuralı olan ara öğün tüketimi sizin için altın kural olmalıdır.

4)Tatlılara ve şekerli ürünlere veda edin.

Özellikle kadınların en büyük sorunu olan göbek bölgesinin en sevdiği yiyecekler tatlılar ve şekerli ürünlerdir. Bu bölgenin sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız bu ürünlerden uzak kalmalı ve sağlıklı atıştırmaları hayatımıza yerleştirmeliyiz.

5)Bitki çayları ile metabolizma hızlandırın.

Yaz aylarında ödem kaybını arttırmak ve metabolizma hızlandırmak adına beyaz çay, yeşil çay gibi ürünleri günlük beslenmenize mutlaka yerleştirin. Bitki çaylarını günde 2 fincandan fazla içmemeye özen gösterin.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir