Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Yağlı Ciltler İçin Maskeler Yağlı Ciltler İçin Maskeler
Yağlı cilt aslında bir problem olarak algılanıyor ama aslında yağlı ciltler için cilt bakımı önerileriyle siz de cildinize daha iyi bakabilirsiniz. 1.Yağlı cilt bakımı... Yağlı Ciltler İçin Maskeler

Yağlı cilt aslında bir problem olarak algılanıyor ama aslında yağlı ciltler için cilt bakımı önerileriyle siz de cildinize daha iyi bakabilirsiniz.

1.Yağlı cilt bakımı nasıl yapılır ve nelere dikkat edilir

Yağlı ciltler cilt bakımı nasıl yapılır konusunda öncelikle yüzünüzü fazla yağdan arındırmak için bir yüz temizleme jeli ile yıkayabilirsiniz. Ancak cildiniz yağlı olsa da cildinizi fazla kurutacak ve dengesini bozacak çok fazla arındırıcı ürünler kullanmak doğru değil. Önemli olan akşamları günün kirini yüzünüzden arındırmak ve tonikle gözeneklerinizi sıkılaştırdıktan sonra cilt tipinize uygun kremler veya serumlar kullanmak.

Yağlı cilt kurutma işlemi

2.Yağlı cilt kurutma için siz de kil maskesini deneyin

Her cilt tipi kil maskesi kullanabilir ama kullanma sıklığınız önemli. Kil maskesi gerçekten gözeneklerdeki fazla yağı alarak yağlı cilt kurutma için kullanıldığı için yağlı ciltler haftada iki kere kil maskesini duştan sonra uygulamalı.

3. Yağlı ciltler için cilt bakımı adımlarından olmazsa olmazı gözenekler için tonik kullanmak

Gözeneklerinizdeki fazla yağı temizlediniz ancak yapmanız gereken bir adım da gözeneklerini tekrar sıkılaştırmak. Ilık suya maruz kalan gözenekleriniz genişler ve krem sürmeden önce tonik uygulamanız gözeneklerinizde tekrar kir birikmesini en aza indirir.

Yağlı cilt için cilt bakımı çözümü

4.Yağlı bir cilde sahip olabilirsiniz ama yine de nemlendirmeyi es geçmeyin

Yağlı ciltler için cilt bakımı hatalarından biri de nemlendirici kullanmamak olabilir. Su bazlı bir nemlendirici cilt bariyerinizi güçlendirir ve cildinizi besler. Cildinizin yağlı olması nemli olmasıyla aynı şey değildir.

5.Cildiniz için kullanabileceğiniz doğal maskelerle daha pürüzsüz görünebilirsiniz

Yağlı ciltler için cilt bakımı için çok fazla para harcamanıza gerek olduğunu düşünmeyin. Evde hazırlayabileceğiniz bir kaşık bal ve limon maskesi ile bile daha ferah bir cilde sahip olabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir