Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Uzaktan İlişki Yürütmenin 7 Altın Kuralı Uzaktan İlişki Yürütmenin 7 Altın Kuralı
Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli dese de altın bir güftede, her zaman güzel olduğunu söylemek zordur. Öncelikle sağlam sinirlere ve dayanma gücüne sahip... Uzaktan İlişki Yürütmenin 7 Altın Kuralı

Seni uzaktan sevmek aşkların en güzeli dese de altın bir güftede, her zaman güzel olduğunu söylemek zordur. Öncelikle sağlam sinirlere ve dayanma gücüne sahip olursanız hiç de fena olmaz.İşte size deneyimle sabitlenmiş uzaktan ilişki yürütmenin 7 altın kuralı:

1.Güven

Güven bir ilişkinin olmazsa olmazıdır.Bu güveni sağlamanın en etkili yolu partnerlerin birbirine şeffaf davranmasıdır.Kalplerin karşılıklı mutmain olması için güvenmek bir tür yatıştırıcı ilaç gibidir.Fakat bunun, körü körüne bir bağlılık gibi algılanmamasında da fayda var zira beşer şaşar.Tam anlamıyla demek istediğim güven kontrole mani değildir hele de uzaktayken…

2.Köle değil sadık ol

Sadakat karşılıklı dengeli ve güven odaklı olmalıdır.Terazi dengede değilse bu işte bir terslik var demektir.Sadık olmakla köle olmak arasındaki farkı ayırt etmek gerekir.Çünkü biz toplum olarak genelde duygularını doruklarda yaşayan bir milletiz.Sevdik mi tam sever sildik mi tam sileriz hesabı… Bu yüzden bağlı olacağım diye her şeye evet her şeye tamam modu bir süre sonra çöker.

3.Anlayış ve İyi Niyet Okuma

Uzaktan ilişkiyi yürütmenin belki de en zor yanı anlayışlı olmaktır diyebilirim.Çünkü kullandığımız iletişim araçları ne kadar gelişmiş olsa da tüm duyulara açık değildir.Yani partnerinizin modunu anlamak, yakalamak zor olabilir ve kanallar yanlış anlaşılmalara maalesef açıktır.Bu yüzden hemen yargılayıp infaz etmek ilişkinin perdelerinin erken kapanmasına neden olabilir.Tam bu noktada aklınıza gelen “artık beni sevmiyoooor” gibi düşünceleri bir kenara bırakıp şimdi söyleyeceğim iyi niyet okuma tekniğini kullanınız lütfen.Yani partnerinizi hemen yargılamak yerine, onu anlamaya ve yaptığı davranışın sebeplerini iyiye yormaya çalışın tabiki ortada affedilmeyecek bir kabahat yoksa.Örneğin; bir düşüncesizliğini hemen sizi sevmemesi değil de, yorgun olması yada hasta olması gibi olası sebeplere bağlayın.

4.Sabır Sabır Ya Sabır

Erkekler ve kadınların gerçekten çok farklı karakteristik özellikler gösterdiğini hepimiz biliyoruz.Allah’ın bir mucizesi olmalı ki, içimize birbirimize karşı bir yakınlık koymuş zira birbirine düşman iki ayrı ırk olmamız işten bile değildi.Bu süreçte hem birbirimize hem de uzakta olmanın verdiği zorlu şartlara sabretmek kolay değil. Sabrı telkin etmek dillere pelesenk olmuş fakat aşkınız güçlü ise sabretmekten bile psikopatça bir haz alabilirsiniz.

5.Netlik Şart

Netlikten kastım nihai bir durak aslında.Kimse nereye ve ne zaman varacağını bilmediği bir yolculuğa çıkmak istemez.İlişkide belli netlikler olmalı ki bu partnerleri motive etsin zira psiklojik rahatsızlıkların en büyük sebeplerinden biri belirsizliktir diyebiliriz.Yani kavuşacağınız bir tarihi mutlaka belirlemelisiniz.

6.Kendine Dön

Bu kural uzakta olanlar gibi yakında olanlar içinde geçerlidir aslında… İşi gücü bırakıp tüm hayatını partnerine bağlamak sadece onu beklemek yanlıştır.Muhakkak senin de ilgi alanlarına göre bir hayatın, sosyal bir çevren ve o yokken de kendini var edebileceğin bir işin gücün olmalıdır yoksa yalnızlık ve hiçlik duygusuna kapılabilirsin.

7.Flört Et, Şaşırt

Uzaktan ilişki yürütmenin avantajlı olabileceği bir yöntem söyleyeceğim şimdi sana; flört et evet yanlış duymadın, partnerinle sanki yeniden tanışıyormuşçasına konuş, onu baştan tanı, emin ol daha bir sürü keşfedeceğin şeyler olacak… Zamana diren bu ilişkinin bir alışkanlık olmasına izin verme, kendini yenile ve onu bu yeniliklerle şaşırt.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir