Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Uykuya Dalma Sorunu Yaşayanlara Öneriler Uykuya Dalma Sorunu Yaşayanlara Öneriler
​​​​​​​Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan uykusuzluk için birçok bilimsel ve bilimsel olmayan çözüm yolları bulunmaktadır. Bebeklikten yaşlılığa dek karşımıza çıkma ihtimali yüksek olan... Uykuya Dalma Sorunu Yaşayanlara Öneriler

​​​​​​​Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan uykusuzluk için birçok bilimsel ve bilimsel olmayan çözüm yolları bulunmaktadır. Bebeklikten yaşlılığa dek karşımıza çıkma ihtimali yüksek olan bu problemin başlıca bazı sebepleri vardır ve bunlar bilindiği takdirde çözüme ulaşmak daha kolay olmaktadır. Bununla alakalı bitkisel çözümler, düşünce gücüne dayalı çözümler ya da ilaçla uyku sorunu tedavisi gibi çözümler bulunmaktadır. Bazı tedavi yöntemleri şunlardır:

Uykuya dalma sorunu için bitkisel çözümler bulunmaktadır.

1- Uyumadan Önce Kitap Okumak

Uykudan önce okumak, gözlerinizi loş ışıkta biraz yorsa da beyin aktivitesi olarak çok faydalıdır. Bu yöntemle birçok kişi uykusunun geldiğini görmüş ve başarılı olmuştur.

2-Uyku Öncesi Egzersiz Yapmak

Fiziksel aktivitelerimiz gün içinde ne kadar yoğun olursa, beyin yorgunluğuyla birleşir ve uyku sorunu hastalığınız nükseder. Bu da bir kişinin uykusunun gelmesi için mükemmel bir çözüm şeklidir çünkü; aynı zamanda spor yaparak sabahları daha enerjik kalkabilir, geceleri derin bir uyku çekebilirsiniz.

3-Sadece Uyuyacağınız Zaman Yatakta Vakit Geçirin

Çoğu kişinin yaptığı bir hata daha, uyumadan önce biraz daha telefonla uğraşmak, yatarak film izlemek, son bir şeyler atıştırmak… Tüm bunlar uykunun düşmanıdır. Niye mi dersiniz? Çünkü beynimize uyku komutu gitmez.

Uyku sorunu tedavisinde çeşitli yöntemler bulunmaktadır.

 

4-Rahat Bir Yastık Bulun

Bu da uyku sorunu tedavisi konusunda önemli hususlardan birisidir. Kimine göre yumuşak, kimine ise sert yastık gerekir; o da olmadı visko yastıklar da olur… Yeter ki uyuyabilmenize engel olmayan, konforlu bir yastıkla tanışın ve yatağınıza yerleştirin.

5- Uyku Sorununa Bitkisel Çözüm

En çok tercih edilen maddelerden biri de uyku sorununa bitkisel çözümdür. Bazı çaylar vardır ki içer içmez uykunuz gelir, sorun ortadan kalkar. Bunlara bazı örnek ise; melisa çayı, ıhlamur, kediotu karışımlı papatya çayı, nane vs.

Tüm bunlar uyku sorunu tedavisinde oldukça etkili yöntemlerdir ancak dikkat edilmesi gerekir ki, kişinin ciddi bir rahatsızlığı varsa bir uzmana görünmesi gerekir. Yine dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da şunlardır:

-Uyumadan önce alkol almayın
-Akşam yemeği ile uyku arasında 4 saat zaman ayırın
-Yatmadan önce su tüketin
-Temiz bir yatağınız olsun
– Telefon, bilgisayar, televizyon vs. eşliğinde uyumayın

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir