Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Türkiye’de Görülmesi Gereken 5 Plaj Türkiye’de Görülmesi Gereken 5 Plaj
Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye, dört mevsimi doya doya yaşatan havası, endemik bitçi çeşitliliğine bezeli doğası muhteşem bir ülke. Bu yüzden sadece yerli değil yabancı... Türkiye’de Görülmesi Gereken 5 Plaj

Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye, dört mevsimi doya doya yaşatan havası, endemik bitçi çeşitliliğine bezeli doğası muhteşem bir ülke. Bu yüzden sadece yerli değil yabancı gezginleri de kendine çekiyor. Sayıları her geçen yıl katlanarak artan bu gezginlerin ilk uğrak yerleri ise masmavi denizi ve altın kumsalları ile kıyı şeridindeki şehirler.

Günün her saati Konyaaltı 

Deniz turizminin başkenti ise kuşkusuz Antalya. Bu yüzden görülmesi gereken plajlar listesinin başında bu ilden başlamak gerekiyor. Öncelikle şehrin içinde yer alan 7 kilometre uzunluğundaki Konyaltı plajını mutlaka görmelisiniz. Burası aynı zamanda arkasında konumlanmış sayısız cafe, restoran ve bar sayesinde günün her saati hareketli.

Phaselis 

Antalya civarında az kişinin bildiği bir diğer plaj ise tarihe yolculuk yapmak isteyenleri cezbediyor. Üç ayrı koydan oluşan, tarihi kalıntılar arasında gezme şansı bulacağınız ve çam dallarının denize kadar uzandığı koylarında Akdenizin keyfini doyasıya yaşayacağınız Phaselis aynı zamanda ören yeri olduğu için girişi ücretli bir plajdır.

Deliklikoy Çeşme

İzmir’in Çeşme ilçesi özellikle yaz aylarında kalabalık olduğu için sakin bir tatil isteyenlerin uzak durmaya özen gösterdiği bir yer ancak bu bölgede sakinlik arayanların da beklentilerini karşılayacak bir plaj mevcut. Alaçatı’dan kısa bir yürüyüşle ulaşılan Deliklikoy bu bölgede mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

Kabak Koyu Fethiye

En ünlü plajlar arasında kampçıların da uğrak yeri olan Fethiye Kabak koyunu da ekleyebiliriz. Muhteşem manzaraya uyanmanın keyfini mutlaka deneyimlemelisiniz.

Hisarönü Marmaris

Ege’de görülmesi gereken plajlar arasında Marmaris Hisarönü ‘de bulunuyor. Birbirinden güzel koyların sıralandığı bölgenin en ünlüsü olan plaj egenin masmavi sularına kendisini bırakmak isteyenlerin mutlaka görmesi gereken adres

Gideros Kastamonu

Karadeniz’in ünlü plajları oldukça fazla. Ancak mutlaka görülmesi gereken bir adres verecek olursak Kastamonu’daki Gideros koyunu mutlaka görmeniz gerektiğini ekleyebiliriz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir