Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Türkiye’de Balayına Gidilebilecek Yerler Türkiye’de Balayına Gidilebilecek Yerler
Her yeni çiftin hayalidir güzel bir balayı ile evliliğe merhaba demek. Fakat evlenmeden önce halletmemiz gereken konulardan biri de “balayı nereye gidilir” sorusudur. Yurtdışı alternatifler... Türkiye’de Balayına Gidilebilecek Yerler

Her yeni çiftin hayalidir güzel bir balayı ile evliliğe merhaba demek. Fakat evlenmeden önce halletmemiz gereken konulardan biri de “balayı nereye gidilir” sorusudur. Yurtdışı alternatifler olsa da ülkemizde de rüya gibi bir balayı yaşayabileceğiniz yerler bulunmakta. Sizlere balayı için öneriler derledik. Bu listemize göz atmadan balayı kararı vermeyin.

  1. Olimpos

Hem bütçem zorlanmasın hem de muhteşem tatilin tadını çıkartıyım diyorsanız Olimpos harika bir seçenek. Bungalov evlerde kalabileceğiniz bu tatilde doğanın da tadını çıkarabilirsiniz. Deep Green Bungalows’u balayı için tercih edebilirsiniz.

Olimpos - Antalya

Olimpos – Antalya

 

  1. Bodrum

Antik çağdaki adı Halikarnassos olan Bodrum, yabancı ve yerli turistlerin bolca akın ettiği bir tatil yöremizdir. Muhteşem bir balayı geçirebileceğiniz yerlerden başında gelen Bodrum aynı zamanda Bodrum Kalesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır. Çok kalabalıktan uzak durmak için ilkbahar ayları tercih edilebilir.

  1. Marmaris

Balayı ne demek sorusunun cevabı belki sizin için Marmaris’tir. Marmaris’te koyları keşfederek balayına başlayabilirsiniz. Bozulmamış birçok koya sahip olan Marmaris, Türkiye balayı geçirmek için harika bir fikir. Bördübet, Kumlubük, Çiftlik, Gebekse, Selimiye, Abdi Reis, Orhaniye, Amos gibi koylarını gezerek balayının tadını katlayabilirsiniz.  Koylara karayolu ile ulaşabileceğiniz gibi tur tekneleri ile de gidebilirsiniz.

  1. Datça

Sakin bir balayı için en uygun yerlerden birisi kesinlikle Datça. Doğayı ve tarihi keşfe çıkabileceğiniz ve bölgedeki antik yerleri de gezebileceğiniz harika bir balayı sizi bekliyor. Eski Datça’da bulunan Can Yücel’in evini ziyaret etmeyi unutmayın.

Datça - Muğla

Datça – Muğla

 

  1. Ayvalık

Kuzey Ege’de yer alan Ayvalık’ta sakin huzurlu bir balayı sizi bekliyor olabilir. Sarımsaklı plajında denize girmek, Cunda Adası’nda rakı balık yapmak, Koç Müzesini ve Değirmen’i gezmek, bu balayının en güzel anlarını yaşatabilir. Sabah uyandığınızda Arnavut kaldırımlı dar sokaklarda gezintiye çıkarak keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ayvalık tostunun tadına bakmadan bu balayını sonlandırılmamalı.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir