Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Stil Olma Yolları Stil Olma Yolları
Giyim kuşam konusunda stil sahibi olmak ve belli bir tarzı korumak için özgün bir güce ve modayı modern yaşama uyarmak gerekir. Ve bu aslında... Stil Olma Yolları

Giyim kuşam konusunda stil sahibi olmak ve belli bir tarzı korumak için özgün bir güce ve modayı modern yaşama uyarmak gerekir. Ve bu aslında son derece kolaydır çünkü insanın kendine yakışanı giymesi ve zevk sahibi olması altın kurallardan bir kaçıdır. Çağın ilerlemesi demek farklı oluş ve tasarımların ortaya çıkması demekte olabilir ancak bunun yanında geçmişin izlerinin de yaşatılması stilin ne kadar kalıcı ve değişmez oluşunun da bir göstergesidir aslında. Bunu iki örnekle açıklayıcı hale getirebiliriz. İlk olarak zamanı olmayan stiliyle 70’lerin gıpta ile takip ettiği bir isim jane birkin rahat, minimal, sevimli, tarzıyla her döneme ilham kaynağı oluyor. seçtiği kıyafetler ile stilinde özgürlüğü çağrıştıran bir hava solunuyor diye biliriz. Kullandığı şort, triko, gömlek tişört ve mini yapıdaki elbiseleri her dönem kullanılabilir bir forma sahip oluşu onun zamansız bir stil ikonu olmasına sebep oluyor. bir diğeri ise bu kez 60’lara damgasını vurmuş model twiggy. O bir dönemin stil ikonu. Özellikle Retro havasıyla dikkat çeken modelin diğer dikkat çeken yanı ise alt kirpikleri dahil belirginleştirici göz makyajı bunun yanında mini elbiselerin temsilcisiydi twiggy. Bu iki örneğe baktığımızda biri zamansız diğeri belli bir zamanın ikonu iki stil sahibi insan bu konumda olmalarına sebep dikkat çekici noktaları. Peki bunun yanı sıra 5 adımda stil sahibi nasıl olunur?

Klasik

Klasik parçalar belirleyici bir stile hizmet eden en önemli kıyafetlerdir. Mesela beyaz gömlek sezonu olmayan ve o zamanı yansıtan trend detaylarla kombine edildiğinde kaçınılmaz bir şıklık elde etmenize sebep oluyor.

Zamansız parça siyah elbise

Her gardropta olması gereken kaçınılmaz bir parçadır siyah elbise. Sizi kullandığınız aksesuarlarla tarz sahibi yaptığı gibi en önemli kurtarıcı kıyafettir.

Jean’ler

Birçok modele sahip alternatifi en geniş kıyafettir Jean’ler. Sadece stil sahibi yapmakta değil kadınların hayıtını kolaylaştırmakta da üstlerine pek yoktur açıkçası.

Stiletto

Sadece kıyafette değil kıyafetin en önemli tamamlayıcısı olan ayakkabılarda stil belirleyicisidir. Spor ya da klasik aynı zamanda şık parçaların genelde en tercih edileni ve yapılan kombinlere en yakışanıdır.

Deri ceket

Olabilecek en cool ve asi tavra sahip bu parça, bu tavırların yok olmayacağı gibi kendinin de asla vazgeçilmeyecek olduğunu gösteriyor.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir