Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Sivilce İçin Doğal Çözüm Yolları Sivilce İçin Doğal Çözüm Yolları
Sivilceler çeşitli sebeplerden dolayı gözeneklerin tıkanması sonucu ciltte meydana gelen kusurlardır. Birçok insan, kabusu haline gelen sivilceler için doğal çözüm yollarıyla kurtulmak ya da... Sivilce İçin Doğal Çözüm Yolları

Sivilceler çeşitli sebeplerden dolayı gözeneklerin tıkanması sonucu ciltte meydana gelen kusurlardır. Birçok insan, kabusu haline gelen sivilceler için doğal çözüm yollarıyla kurtulmak ya da sivilce söndürme işlemi için çeşitli yollar aramaktadır. Ancak kimyasallardan çok cilde zarar vermeyen doğal yöntemler daha fazla rağbet görmektedir.  Sivilceler daha çok yağlı ve kirli ciltlerde ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden ilk yapılması gereken cildi sürekli temiz tutmaktır.

Sivilce ve sivilce lekelerini gidermek için doğal çözüm yollarına başvurmak yeterli.

Antibakteriyel Bir Doğal Ürün Elma Sirkesi

Elma sirkesi antibakteriyel etkiye sahip bir diğer sivilce önleyicidir. Hem sivilce hem de sivilce lekeleri için etkin bir çözüm olan elma sirkesi sulandırılarak sivilceli bölgeye uygulanmalıdır. Bu işlem her gün tekrarlanarak sivilce derdi sonlandırılabilir.

Yoğurt maskesi Sivilce ve sivilce lekeriniz için en etkili doğal çözümlerden biri.

Her Derde Deva Limonla Sivilcelerden Kurtulun

Sivilcelerden kurtulma konusunda başvurulacak doğal yöntemlerin başında limon gelmektedir. Limon anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Yani sivilcelerin oluşumuna neden olan bakterileri engellemektedir. Limon sadece sivilceleri önlemekle kalmaz aynı zamanda sivilce lekeleri için doğal maske olarak da rahatlıkla kullanılabilir. Sıktığınız limon suyunu özellikle sivilceli bölgeye uygulayıp on beş dakika bekletip durulayın ve bu işlemi sürekli tekrar ederek sivilcelere elveda deyin.

Yoğurtla Sivilce Lekelerini Yok Edin

Yoğurt, sivilcenin ciltte yarattığı tahribatı özellikle sivilce lekelerini önleyen bir diğer doğal ürün olarak karşımıza çıkar. Üç yemek kaşığı yoğurdun içine sıkacağınız bir tatlı kaşığı limonu karıştırarak homojen hale getirip yüzünüzde sivilceli bölgeye uygulayıp on beş dakika beklettikten sonra yüzünüzü durulayabilirsiniz.

Yoğurt maskesi Sivilce ve sivilce lekeriniz için en etkili doğal çözümlerden biri.

Zeytinyağı Mucizesini Keşfedin

Antioksidan kaynağından bir diğeri olan zeytinyağı da sivilce tedavisinde kullanılmaktadır. Cildi nemli tutan zeytinyağı aynı zamanda sivilcelerin iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır. Limon suyu ile karıştırılarak da sivilceli bölgeye uygulanabilen zeytinyağıyla sivilceler kısa sürede iyileştiği gibi iltihaplanma konusunda da fayda alınabiliyor.

Siz de sivilceler için doğal çözüm yollarından birini seçerek cildinizi hak ettiği pürüzsüzlüğe kavuşturabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir