Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Sağlıklı Bronzlaşma İçin 5 Şart Sağlıklı Bronzlaşma İçin 5 Şart
Bronzlaşmak Brozlaşmak çoğu uzman için sağlıklı bir durum değildir. Bu durum ileride çeşitli ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Brozlaşma aşaması boyunca direk olarak güneş... Sağlıklı Bronzlaşma İçin 5 Şart

Bronzlaşmak

Brozlaşmak çoğu uzman için sağlıklı bir durum değildir. Bu durum ileride çeşitli ve ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Brozlaşma aşaması boyunca direk olarak güneş ışınlarına maruz kaldığınızdan cildinizde çeşitli lekelenmeler meydana gelebilir. Bu lekeler ilk başta direk olarak cildinizde belirginleşmez. Aşama aşama renk kazanmaya başlarlar. Kimi kişilerde beyaz ben olarak kalsa da genellikle açık kahveden koyu kahveye doğru oluşum sürecini izlerler. Benleri ve bronzlaşmanın diğer yan etkilerini engellemek için kişiler güneş ürünlerinden yardım almalıdır. Güneşe çıkmadan en az yarım saat önce ister güneş sütü ister güneş kremi kesinlikle ama kesinlikle sürülmelidir. Eğer cildiniz yanmaya meyilli ve hassas bir yapıya sahipse güneş sütü yerine krem tercih etmenizi öneririz zira kremlerin koruma oranı daha yüksektir. Elbette kremler de kendi içinde koruma faktörlerine göre değişir. En düşük 15 spf en yüksek te 50 spf olarak bu kremeleri piyasada bulmanız mümkünüdür. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde bronzlaşmak istiyorsanız o zaman size bronzlaştırıcı yağ ve kremlerddn öneririz. Bu ürünler güneş kremleri ile karşılaştırıldığında spf açısından daha düşüktür ama yapılarında spf barındırdıklarından cildinizi yıpratmadan size istediğiniz bronzluğu da sağlar.

Sağlıklı Bronzlaşma İşlemi

Sağlıklı bronzlaşmam için yukarıda belirttiğimiz seçeneklerden yararlanabileceğiniz gibi daha bir çok seçenek daha bulunmaktadır. Örneğin evde kendinize hindistan cevizi yağından biraz alabilir ve bunu güneşlenmeden önce sürebilirsiniz. Oldukça başarılı bir şekilde bronzlaştığınızı göreceksiniz. Bir diğer seçenekte havuç yağıdır. Bu da oldukça kullanışlı bir yağdır. Güzel bir bronzluk sağlar ama hindistan cevizi kadar başarılı değildir. Bronz teninizin daha kalıcı olması ve deri atmamsı için güneş sonrası kremleri kullanmayı ihmal etmeyin ve aynı zamanda bir seferde beonzlaşmaya çalışmayın bu işlemi kısa kısa ama sık sık yapın. Bronzlaşırken mümkünse sabit bir şekilde durmayı denize girin yüzün, top oynayın veya sahilde yürüyün bu şekilde vücudunuzun her yeri eşit miktarda güneşe maruz kalır ve bu şekilde daha düzenli bir bronzluğa sahip olursunuz ki bu da herkesin istediği bir durumdur.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir