Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Saçların Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir? Saçların Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir?
Saçlar kimi zaman değişiklik olsun diye kimi zaman da yıprandığı için kısacık kesilmek zorunda kalıyor. Fakat uzun saça alışkın olanlar kestirdikten hemen sonra pişman... Saçların Hızlı Uzaması İçin Neler Yapılabilir?

Saçlar kimi zaman değişiklik olsun diye kimi zaman da yıprandığı için kısacık kesilmek zorunda kalıyor. Fakat uzun saça alışkın olanlar kestirdikten hemen sonra pişman oluyor ve tekrar saçlarını uzatmanın derdine düşüyor. Bu yazıda saçların hızla uzaması için yapılabilecek kısaca ele alınacaktır.

Sağlıklı ve Hızlı Uzayan Saçlar İçin Bitkisel Yağlar

Saçlar için en faydalı bitkisel yağlardan biri hiç kuşkusuz ki, zeytinyağıdır. Zeytinyağının içerdiği besleyici maddeler saç diplerine etki ederek kan dolaşımı hızlandırır ve saçı kökünden besleyerek kısa sürede uzamasına yardımcı olur. Saçların hızlı uzaması için E vitamini içeren bitkisel karışım kürleri mutlaka belli aralıklarla saça uygulanmalıdır.

Saçların Hızlı Uzaması İçin

Saçların Hızlı Uzaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Sağlıklı Saçlar İçin Yumurta Akı Maskesi

Yumurta öncelikle içerdiği protein sebebiyle kas sistemi için oldukça önemli bir besindir. Aynı önemlilik saçlar için de geçerlidir. Saçta yumurta kokmaz mı, diyorsanız merak etmeyin; kokusu saçınızda kalmayacak. Yumurta akını tüm saçınıza sürdükten sonra saçınızı bir poşet ya da streç filmle kapatarak yumurta akının saçınıza nüfuz etmesine izin verin. Takriben 1-2 saat sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Saçınızı hem besleyen hem de hızlı uzamasını sağlayan yumurta akının faydasını daha ilk günden göreceksiniz.

Saçını Her Gün Yıkamak Onu Yıpratır

Saçların hızlı uzaması için ne yapılmalı denildiğinde dikkat etmeniz gereken bir başka nokta saçınızı yıkama ve tarama şeklinizdir. Saçınızı her gün yıkamak yerine gün aşırı yıkarsanız uzaması için ona daha çok fırsat tanımış olursunuz. Lavanta yağı da dezenfekte edici etkisiyle saç diplerini temizleyip besleyerek saçınızın daha kısa sürede uzamasına katkıda bulunur.

Saçların Hızlı Uzaması İçin Ne Yapılmalı?

“Saçların Hızlı Uzaması İçin Ne Yapılmalı?” Sorusunun Cevaplarından Birisi de, Saçları Gün Aşırı Yıkamaktır.

Nane Yağı İle Hızlı Uzayan Saçlar

A,C,E vitaminleri açısından zengin olan argan yağı da saçların hızlı uzaması için maske yapımında kullanılabilir. Antioksidan açısından zengin olan argan yağı saç diplerindeki rahatsızlıkları onararak saçınızı eskisinden daha hızlı uzatır.

Saçların uzama hızını arttırmada kullanılabilecek bir başka doğal ürün ise nane yağıdır. Nane yağı da saç derisine uygulandığında kan dolaşımını hızlandırarak saçın uzamasına yardımcı olur. Yalnız bu uygulamada dikkat edilmesi gereken husus nane yağının tek başına kullanılmamasıdır. Zeytinyağı veya badem yağı gibi daha hafif yağlarla karıştırılarak saçlara belli periyotlarda uygulanması sonuç verecektir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir