Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Saçları Kısa Sürede Nasıl Uzatabiliriz? Saçları Kısa Sürede Nasıl Uzatabiliriz?
Saçın uzaması için gerekenlere dikkat edilirse kısa saçlar kısa sürede sağlıklı bir şekilde uzar. Saç Uzatmada Yumurtanın Önemi Yumurta çok iyi bir protein, vitamin... Saçları Kısa Sürede Nasıl Uzatabiliriz?

Saçın uzaması için gerekenlere dikkat edilirse kısa saçlar kısa sürede sağlıklı bir şekilde uzar.

Saç Uzatmada Yumurtanın Önemi

Yumurta çok iyi bir protein, vitamin ve mineral kaynağı olduğundan saçları uzatmada da en büyük yardımcılardandır. Özellikle içerdiği çinko sayesinde saç ve tırnaklarda hızlı uzamaya neden olur. Yumurta akı temiz saça uygulanıp, kuruduktan sonra yıkanabilir. Ya da yumurta sarısı, bal ve haşlanmış patatesin suyuyla karıştırılarak saça uygulanıp, yirmi dakika sonra yıkanabilir.

Saç Uzatmada Aloe Veranın Önemi

Saç uzatma için aloe vera maskesi kullanılabilir. Mineral ve vitamince çok zengin aloe veradan bir fincan, limon suyundan bir çorba kaşığı ve baldan bir tatlı kaşığı alınıp karıştırılarak maske hazırlanır.

Saç Uzatmada Elma Sirkesinin Önemi

Sirkenin genel olarak mikrop öldürücü özelliğinden yola çıkarak saç derisinde olan ve saçın uzamasını engelleyen mikroplardan kurtulmak için kullanılır. Saçlar için elma sirkesi durulama suyuna üç damla konularak kullanılır. Çeşit olarak elmanın seçilmesinin sebebi deriyi onaran e vitaminince zengin olmasıdır. Direkt kullanılmamasının sebebi ise asidiklikten dolayı deriye zarar vermesidir.

Saç Uzatmada Yağların Önemi

Yağlar genel olarak vücudu koruma görevi görür. Saçlardaki yıpranmaları ve kuruluğu gidermek için aynı miktarda lavanta, jojoba, sandal, palmiye yağı karıştırılarak saça uygulanır.

Saç Uzatmada Elektronik Aletlerin Önemi

Saç şekillendirici aletlerin tamamı hiç kullanılmamalı ya da ayda en fazla bir kez kullanılmalıdır. Saç şekilleri daha çok eski usul soğuk şekillendirme ve bekletmelerle sağlanmalıdır. Çünkü saç şekillendiriciler saçın tabakalarına aşırı ısı yükleyerek, yıpranmasına hatta kopmasına neden olur.

Saç Uzatmada Masajın Önemi

Masaj kan akışını yani besin akışını hızlandırır ve saçları uzatır. Taramak da masajdır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir