Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Saçı Besleyen 6 Besin Saçı Besleyen 6 Besin
Saç köklerini besleyen vitaminler, saçın doğal güzelliğinin sırrı. Bu sebeple ihtiyacı olan maddelerin vücutta bulunmaması durumunda sağlıksız olan saçların insanı solgun göstereceği aşikar. Saçın sağlıklı bir... Saçı Besleyen 6 Besin

Saç köklerini besleyen vitaminler, saçın doğal güzelliğinin sırrı. Bu sebeple ihtiyacı olan maddelerin vücutta bulunmaması durumunda sağlıksız olan saçların insanı solgun göstereceği aşikar. Saçın sağlıklı bir görünüme kavuşması için en uygun olan saçı besleyen doğal yöntemler kullanmak olacaktır.

Saçı besleyen doğal yöntemler neler?

Saçı besleyen doğal yöntemler neler?

 

Deniz Ürünleri ve Bitkileri

İstridye gibi kabuklu deniz ürünleri, içinde bulunan çinko sayesinde saçın dökülmesine çözüm olabilir. Canlı ve çok daha parlak saçlar arzu ediyorsanız da hedefiniz omega 3 içeren somon gibi balıklar. Hücrelerin çok daha sağlıklı bir biçimde büyümesine yardımcı olan yosun gibi deniz bitkilerini tükettiğinizde zararlı tüm maddeler vücudunuzdan uzaklaşacaktır.

Yeşil Yapraklı Sebzeler

Pek çok insanın burun kıvırdığı ama insana farklı açılardan faydaları bulunan koyu yeşil yapraklı sebzeler burada da karşınıza çıkacak. Çünkü ıspanak, onun kardeşi pazı, brokoli vb. kalsiyum, demir ve A vitamini açısından oldukça zengin olan sebzeler olduğundan saçı besleyen doğal yöntemler arasında yer alıyor.

Yumurta

Saçın ihtiyacı olabilecek vücuttaki protein, biotin, omega-6, demir ve çinko gibi eksiklikleri tek başına giderebilecek bir kahraman duruyor karşınızda: yumurta. Ne şekilde uygularsanız uygulayın saçınızın en yakın dostu olacak.

Saçı besleyen doğal yöntemlerden yumurta

Saçı besleyen doğal yöntemlerden yumurta

 

Kuruyemiş

Canlıların yaşamı için alınması gerekli olan esansiyel olarak gruplandırılmış yağ asitlerini bulabileceğiniz en lezzetli besinlerden olan kuruyemişler, sadece saçlarınız için değil, aynı zamanda cildiniz için de çok faydalı.

Meyve

Saç köklerini besleyen vitaminler arasında A, B, D ve E vitaminleri bulunurken C vitamini hücre onarımında rol oynuyor. Bu sayede daha parlak bir görünüme kavuşacak olan saçlara sahip olmak için mandalina, kivi, ananas, portakal gibi meyveler tüketmek çok önemli. Yumuşacık bir dokusu olsun isterseniz de avakado tüketebilirsiniz.

Tahıllar

Saçların gürleşmesi için ne yemeli sorusuna en güzel cevaplardan biri olan tam tahıllı ürünlerden tüketmek saçlarınızın kısa sürede kalınlaşmasına yardımcı olacak ve bu sayede saçlarınız daha gür bir görünüme kavuşacaktır.  Bünyesinde bulunan B vitaminine ek olarak çinko, lif veçinko gibi etmenler de bu aşamada büyük rol oynayacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir