Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Saçı Besleyen 5 Yağ Saçı Besleyen 5 Yağ
Saçlar cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkes için önemledir. Ancak şöyle bir gerçek var ki kırılmış yıpranmış ve mat saçlar kadınları daha çok etkiler niteliktedir. Durum... Saçı Besleyen 5 Yağ

Saçlar cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkes için önemledir. Ancak şöyle bir gerçek var ki kırılmış yıpranmış ve mat saçlar kadınları daha çok etkiler niteliktedir. Durum böyle olunca da bakım kaçınılmaz son oluyor elbette. Özellikle saçların geç uzaması birçok kadın için büyük problemdir. Saçını uzatmak isteyenlerin yardımına ise Hint yağı ve badem yağı karışımı koşmaktadır.

Saç Uzatan Karışım

Hint yağı ve badem yağı karışımı ne işe yarar diye soranlara saçı besleyerek uzatması yanıtı kolaylıkla verilebilir. Sadece saçı uzatmakla kalmayan bu karışım aynı zamanda saç derisini temizliyor ve saç beyazlamasının da önüne geçiyor. Saçı gürleştiren Hint yağı, tatlı badem yağı ile karıştırılarak daha etkili sonuçlar alınmasına yardımcı oluyor.

Hindistancevizi Yağı İle Kepeksiz Saçlar

Saçı besleyen ve kepekten kurtaran bir başka yağ ise Hindistan cevizi yağıdır. Hindistancevizi yağı yıpranmış saçı onarıyor ve kırık oluşumunun da önüne geçiyor. Saçları parlatarak uzamasına yardımcı olan Hindistan cevizi yağı aynı zamanda kepek problemini de yok ediyor.

Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı

Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı

Parlak Saçlar İçin Zeytinyağı

Saç için önemli besleyici yağlardan dördüncüsü ise zeytinyağıdır. Saça parlaklık katarak güçlü görünüm kazandıran zeytinyağı saçı kırılmaya karşı da dayanıklı hale getirmektedir. Zeytinyağı ve badem yağı ile saç bakımı da oldukça sık kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Bu mucize karışım saçın canlılığını geri kazandırırken aynı zamanda saç derisini temizleyerek kepek ve benzeri sorunların önüne geçmektedir. 100 ml zeytinyağı ile karıştırılan 25 ml tatlı badem yağına iki adet e vitamini kapsülü ekleyerek dipten uca tüm saça uygulanır ve yaklaşık, üç saat bu karışım saçta bekletilir. Daha sonra saç normal şekilde yıkanıp durulanır. Bu işlemi belli aralıklarla tekrarlayarak istenilen etkiyi kolayca yakalamanız mümkün.

Susam Yağı İle Hızlı Uzayan Saçlar

Saçlarının geç uzamasından şikâyetçi olanların gündemindeki soru ise susam yağı saç uzatır mı sorusudur. Susam yağı kafa derisindeki kimyasalları yok ederek kan dolaşımını hızlandıran bir etkiye sahiptir ve saç derisinde kan dolaşımının hızlanması da saçları daha çabuk uzatmaktadır. Susam yağını diğer yağlarla karıştırarak kullanmak istenilen etkiyi hızlı şekilde elde etmenize yardımcı olacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir