Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Saç Dökülmesi İçin Yapılması Gereken 3 Şey Saç Dökülmesi İçin Yapılması Gereken 3 Şey
Saç dökülmesi herkesin karşılaştığı yaygın sorunlardan biridir. Hangi saç tipinden olursanız olun yaşamınızın bir döneminde saç dökülme problemi yaşayabilirsiniz. Kimi zaman sağlık sorunlarından doğan,... Saç Dökülmesi İçin Yapılması Gereken 3 Şey

Saç dökülmesi herkesin karşılaştığı yaygın sorunlardan biridir. Hangi saç tipinden olursanız olun yaşamınızın bir döneminde saç dökülme problemi yaşayabilirsiniz. Kimi zaman sağlık sorunlarından doğan, kimi zaman stres temelli oluşan saç dökülmeleri sosyal hayatınızı etkileyecek boyutlara ulaşabiliyor. Ancak bu problemin çözümü için başvurulacak çok sayıda yol vardır.

Peki saç dökülmesini önleyen bu yollar nelerdir, saç dökülmesi için ne yenmeli, erken yaşta saç dökülmesi nasıl önlenir, saç dökülmesi hangi hastalığın belirtisi gibi tüm bu soruların cevabını bulmak ve saç dökülmesini önlemek için izlemeniz gereken 3 adımdan bahsedelim.

Saç Dökülmesi Hangi Hastalığın Belirtisi?

Saç Dökülmesi Hangi Hastalığın Belirtisi?

Beslenme

Güçlü ve sağlıklı saçlar için dikkat edilecek ilk adım beslenmedir. Saç dökülmesi için ne yenmeli sorusuna cevap A vitamini ve protein içeren besinler olacaktır. Olağan dışı bir dökülme problemi yaşıyorsanız gıda ve ginseng takviyesi alabilirsiniz. Ayrıca D vitamini de saçın beslenmesi ve korunmasında etkilidir. Düzenli beslenme programı ve alınan ek gıdalar ile saçlarınızın dökülmesinde gözle görülür bir azalma olduğunu fark edeceksiniz.

Saç Dökülmesi İçin Ne Yenmeli?

Saç Dökülmesi İçin Ne Yenmeli?

Yıkama ve Bakım

Sık yıkama ve ısı uygulamaları saçı yıpratan ve dökülmesine neden olan etkenlerden biridir. Saçlarınızı iki günde bir yıkayarak nem dengesini koruyabilir, güçlü kalmasını sağlayabilirsiniz. En çok rastlanan şikayetlerden bir diğeri olan erken yaşta saç dökülmesi nasıl önlenir sorusu ise düzenli bakımla giderilebilecek bir sorundur. Bunun için Hindistan cevizi yağı, badem yağı, Argan yağı veya zeytinyağı gibi yağlar yardımcı olacaktır.

Tıbbi Tedavi

Saç dökülmesini bazı durumlarda beslenme ya da bakım uygulamaları ile durdurmak mümkün olmayabilir. Sağlık sorunları ya da genetik etkenler gibi ciddi sebeplerden oluşan saç dökülmeleri için ise uygulanan farklı yöntemler bulunuyor. Eğer bu tip bir soruna sahipseniz saç ektirme, lazer ya da PRP tedavisi uygulamalarını araştırabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir