Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Orgazm Olamayan Kadınlar için Öneriler Orgazm Olamayan Kadınlar için Öneriler
Kaliteli bir seksin altın anahtarı her iki tarafın da hem bedensel hem de duygusal açıdan doruğa ulaşmasıdır. Bedenin otomatik tepkisinden çok farklı ve çok... Orgazm Olamayan Kadınlar için Öneriler

Kaliteli bir seksin altın anahtarı her iki tarafın da hem bedensel hem de duygusal açıdan doruğa ulaşmasıdır. Bedenin otomatik tepkisinden çok farklı ve çok daha öte olan bu deneyim orgazm olarak adlandırılır. Her ilişkinin sonunda orgazm olması gerekmez ancak beklenti ve iki tarafı birbirine bağlayan tutkal tatmin edici ve keyifli bir orgazmdır.

Spor ve sağlıklı beslenme 

Kadınların orgazm olamama sorunları erkeklere göre daha fazladır. Çünkü kadın ruhu ile seviştiği için beklentileri erkeklere göre daha derindir. Ayrıca fizyolojik yapı farklılığı da bu süreçte etkilidir. Her iki taraf için de orgazmı kolaylaştıran en önemli faktörler spor ve sağlıklı beslenmedir.

Ön sevişme atlanmamalı 

Kadınların orgazm olmasını kolaylaştıran şeyler cinsel ilişki öncesi duygusal ihtiyaçlarını da karşılayan ön sevişme aşamasıdır. Erkeğin bu aşamada sabırlı, anlayışlı ve bedenin doğru noktalarını keşfedecek kadar bilgili olması gerekiyor.

Cinsel ilişkide aktif rol almak 

Kadının cinselliğe bakışı yetiştirilmes tarzının da etkisiyle erkeğe nazaran daha çekimserdir. Bu yüzden ilişki esnasında yargılanmaktan korktuğu için çoğu zaman pasif kalmayı tercih eder. Oysa cinsel ilişkiye aktif katılan kadın daha yüksek bir tatmin duygusu yaşayacak ve orgazm yaşama ihtimalini de arttıracaktır.

Zevk noktalarını bilmek gerekiyor

Kadının zevk noktaları ile ilgili duyarlı bir erkek partnerini orgazma kolayca ulaştırabilir. Bu noktaların başında vajina girişindeki klitoris gelmektedir. Ayrıca vajinanın birkaç santim içinde yer alan G noktası, göğüslerin ve boynun öpülmesi ile sırta yapılacak erotik masaj kadının orgazm olmasını kolaylaştıracaktır.

Aşk kasları güçlendirilmeli

Aşk kasları olarak bilinen ve idrar çıkışında da kullanılan bölgedeki kasların güçlendirilmesi kadının orgazm kalitesini arttıran bir durumdur. Bunun için kadının idrarı kesik kesik tutarak bırakması ve kaslarını sıkıp gevşetmesi gibi egzersizlerle aşk kaslarının güçlendirmesi öneriliyor.

 

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir