Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Nude Makyaj Nasıl Yapılır? Nude Makyaj Nasıl Yapılır?
Kadınların ortak tutkuları arasında yer alan makyaj kendi içerisinde farklılaşıyor. Kimileri daha belirgin makyajlardan hoşlanırken kimi iddialı kimileri de daha nude makyajdan hoşlanıyor. Peki,... Nude Makyaj Nasıl Yapılır?

Kadınların ortak tutkuları arasında yer alan makyaj kendi içerisinde farklılaşıyor. Kimileri daha belirgin makyajlardan hoşlanırken kimi iddialı kimileri de daha nude makyajdan hoşlanıyor. Peki, naturel makyaj nedir?

Yüz Hatlarınızı Nude Makyaj İle Ortaya Çıkartın

Natürel makyajda kullanılan tonlar cilt rengine yakın tonlardır. Nude makyajda amaçlanan yüze renk katmak değil, yüzde hatları ortaya çıkartmaktır. Nude makyaj yaparken sıkça pastel tonlar kullanılır. Kontürleme ürünlerinin de bolca kullanıldığı nude makyajda cildiniz aydınlık ve kusursuz görünmelidir. Peki, pastel tonlarda makyaj nasıl yapılır?

Pastel Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır?

Pastel Tonlarda Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj Bazı İle Kalıcılığı Arttırın

Diğer tüm makyajlarda olduğu gibi nude makyaj yapımında da öncelikle cildinizi temizleyerek işe başlayabilirsiniz. Cilt tipinize uygun bir makyaj temizleme suyu ya da makyaj bazı ile nemlendirdiğiniz yüzünüze transparan ya da ince yapıda fondöten uygulayarak makyajın kalıcı olmasını sağlayın.

Kusurları Örtün

Sonrasında kapatıcı gerektiren göz çevresi için kapatıcı uygulamasını gerçekleştirin. Bu uygulamalarla yüzünüz canlılık kazanacak ve makyajınız daha hoş duracaktır. Kapatıcı uygulamasından sonra transparan bitişli bir pudra kullanarak makyajınızı sabitlemeniz gerekmektedir.

Kontürlemede Çizgileri Dağıtın

Sırada kontür uygulaması var; yüzünüzde belirginleştirmek ya da kapatmak istediğiniz alanları belirleyerek kontürleyin; kontür sırasında ürünlerin iyice dağılmasına dikkat etmelisiniz. Göz makyajı sırasında doğal makyaj uygulaması yaparken esas olan doğal, pastel tonları seçmektir. Bu sebeple; krem, gülkurusu, uçuk pembe, vanilya tonları far için ideal renklerdir.

Doğal Makyaj

Doğal Makyaj

Kalem, Eyeliner Gibi Ürünlerden Kaçının

Kalem, eyeliner gibi gözü ön plana çıkaracak ürünler kullanmak size kalmıştır ancak doğal makyajda göz grubu için sadece far ve rimel kullanmak yeterli olacaktır. Rimel seçimi de fazla hacim veren ürünlerden değil kirpikleri ayıran fırçalardan olmalıdır. Nude makyajınızı tamamlamak için son adımızı ise; gülkurusu, pudra tonlarına sahip bir ruj sürmek olacaktır. Anlatılan aşamaları sırasıyla uyguladığınız takdirde istediğiniz nude makyajı elde etmeniz oldukça kolaydır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir