Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Ne Yapsam Kilo Veremiyorum Diyenler! Nedeni Bunlar Olabilir Ne Yapsam Kilo Veremiyorum Diyenler! Nedeni Bunlar Olabilir
Kilo vermek isteyen herkese şüphesiz ki aynı program veya beslenme programı uygulanamaz. Bu programların uygulanması için kişinin metabolizmasına derinlemesine inilmesi gerekmektedir. Ancak tüm kişisel... Ne Yapsam Kilo Veremiyorum Diyenler! Nedeni Bunlar Olabilir

Kilo vermek isteyen herkese şüphesiz ki aynı program veya beslenme programı uygulanamaz. Bu programların uygulanması için kişinin metabolizmasına derinlemesine inilmesi gerekmektedir. Ancak tüm kişisel beslenme programlarına ve spor programlarına rağmen kişi kilo veremiyorsa eğer bunun nedeni incelenmelidir. Kişi, kilo veremiyorsa eğer aşağıdakileri denemesin fayda olacaktır.

1) Tiroid bezlerine dikkat!

Tiroid bezlerinizin durumu kilo vermeniz açısından oldukça önemli bir kavramdır. Bu yüzden bir hastaneye gidip Tiroid Uyarıcı Hormonu testini yaptırabilirsiniz ancak bu test ne derece hormon salgıladığı hakkında bilgi verse de kilo verme hususunu tam olarak açığa kavuşturamamaktadır. Bu yüzden yapacak olduğunuz testlerinizin T3 ile T4 hormonlarına yönelik testler yapılmalıdır. Bu testler ışığında selesyum ve iyot durumunuza göre beslenme programınızı yeniden düzenleyebilirsiniz. Eğer iyot seviyeniz düşük ise kuru fasulye, deniz ürünleri, sarımsak, ıspanak, kabak, pazı besinleri besleneme programınıza katmanızda yarar var. Aynı zamanda selesyum ihtiyacınız var ise hindi, tavuk göğsü, ay çekirdeği, balık gibi besinlere yönelerek ihtiyacınızı karşılayabilirisiniz.

2) Kimyasal bileşenlere dikkat;

Kimyasal bileşenlere verilmiş olan obesogen adlı kimyasal bileşenler vücudunuza zarar sağlayan bileşenlerdendir. Bu bileşenler vücudunuzun normal düzende işleyişine zarar vermektedir ve vücudunuzun yağ oluşumuna yatkın olmasına sebep oluyor. Üstelik bu kimyasal bileşenler hayatımızın her alanına ulaşmış vaziyette. Örnek verecek olursak eğer su şişelerinden, evimizde kullandığımız oda spreylerine etrafımızda sık sık gördüğümüz kozmetik ürünleri ve BPA’nın en tehlikelisi ise fatalat bileşeni, bu kimyasallar listesinin en baş sırasında yer alıyor.

3) Önemli bir vitamin: D vitamini

Yapılan son araştırmalara göre kışın kilo alınmasının yegane sebeplerinden biri D vitamini. Kışın alamamış olduğumuz D vitamini, kilo almamıza sebep olan unsurlardan biri. Bu yüzden uzmanlarda kışın saat 10.00 ve 15.00 saatlerinde dışarıda kalıp herkesin günde 20 dakika kadar alması gereken güneş ışınlarını alması gerektiğini belirtiyor. Ayrıca alacağınız birkaç besin ile kilonuzun sabit kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu besinler şunlar:, mantar, orina balığı ciğeri, somon balığından ve doğal yumurta. Ayrıca bu besinleri günlük beslenme programınıza katarak ihtiyacınız olan vitamini de karşılayabileceksiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir