Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Mutsuzluğu İşaret Eden 6 Davranış Biçimi Mutsuzluğu İşaret Eden 6 Davranış Biçimi
Hayata dair sorunları ve soruları hiç eksik olmayan, sanki dünyanın bütün dertlerini sırtında taşıyormuşçasına hareket eden ve yüzü nadiren gülen insanlardan mısınız? Bu soruya... Mutsuzluğu İşaret Eden 6 Davranış Biçimi

Hayata dair sorunları ve soruları hiç eksik olmayan, sanki dünyanın bütün dertlerini sırtında taşıyormuşçasına hareket eden ve yüzü nadiren gülen insanlardan mısınız? Bu soruya net bir cevap verme konusunda bile tereddüt yaşıyorsanız, mutsuzluğa yakınsınız demektir. Yine de emin olabilmeniz için, mutsuz bir insanın sergilediği 6 temel hareket biçimini sizin için derledik. Umarız listemizdeki örnekler ile hiç alakanız yoktur.

  1. Perdeler ile kavgalı olmak

Düzensiz ve uzun uykuların ardından seni karşılayan sabahlar ile arandaki mesafeler bitmek bilmiyor. Evde vakit geçirirken perde açmak ve güneşin hayat enerjisi veren ışığına ulaşmak aklına bile gelmiyor.

  1. İnsan davranışlarını sürekli bir biçimde tahlil etmek

Evde televizyon izlerken ya da sokağa adım atar atmaz insanları gözlemlemeye başlıyorsun. İnsanların ruh hallerinden yaşantılarını çözmeye çalışırken diğer yandan kendine dair çıkarımlarda bulunuyorsun.

  1. Düzensiz beslenmeye alışmak

Haftanın hangi günü hangi besinleri tükettiğin umurunda bile değil. Kasvetli ruh halin ne istiyorsa onu yiyor ve içiyorsun. Yaşayabilecek kadar az ya da öldürmeyecek kadar çok yemek yiyorsun. Çoğu sağlığa zararlı olan gıdaları, bir bağımlı edasıyla tüketiyorsun.

  1. Arkadaşlarınla daha az vakit geçirme isteği

Sevdiğin insanlar ile vakit geçirme isteğin her geçen gün daha da azalıyor. Onların senin mutsuzluklarınla efkârlandığını ya da samimi olmayan hareketlerde bulunduklarını düşünüyorsun. Onların mutlu halini gördükçe seni anlamalarının imkânsızlığı üzerindeki kararlılığın artıyor.

  1. Televizyon alışkanlıklarının sıra dışı bir şekilde değişmesi

Televizyon kuşaklarında neden yer aldığına anlam veremediğin programlara takılıp kalıyorsun. Önceki dönemlerinde sana saçma gelen, mantığında oturtamadığın formatların bağımlısı oluyorsun birden bire. Ara sıra durumun farkına varsan da bu seni alıkoymuyor.

  1. Gün ve saat kavramını yitirmek

Bugün Salı mıydı yoksa Çarşamba mı? Cuma ne zaman kapıya dayandı? Saat ne zaman beşe geldi? gibi soruları sıklıkla soruyorsun. Kendine vakit ayırmayı çok önemsemediğin için gündelik işlerin arasında kaybolup gidiyorsun. Heyecan duyarak beklediğin bir günün ya da saatin olmadığı için zaman kavramından iyice koptun.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir