Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Mutlu Bir Evliliğin Sırları Mutlu Bir Evliliğin Sırları
Birlikte yaşlanan çiftleri görünce imreniyorsunuz değil mi? Nasıl oluyor yahu bu upuzun evlilikler?  Mutlu evliliğin yollarını merak ediyorsanız, yerinizi alın… Bu yazıda mutlu bir evlilik... Mutlu Bir Evliliğin Sırları

Birlikte yaşlanan çiftleri görünce imreniyorsunuz değil mi? Nasıl oluyor yahu bu upuzun evlilikler?  Mutlu evliliğin yollarını merak ediyorsanız, yerinizi alın… Bu yazıda mutlu bir evlilik için yapılması gerekenleri söyleyeceğiz.

Mutlu bir evlilik için neler yapılmalı

Eşiniz En Yakın Arkadaşınız Olsun

En güzel çiftler paylaşmayı, konuşmayı bilen çiftlerdir. Anlaşabildikçe ve anlayabildikçe neyin nasıl olduğunun çok da bir önemi kalmıyor aslında, bir bakmışsınız oluvermiş her şey. Sizi iyi tanıyan bir eşe sahip olmanız hayatı her bakımdan kolaylaştıracaktır.

Ona Alan Tanıyın

Mutlu bir evlilik için yapılması gereken en temel konu ve belki de en önemlisi birbirinize verdiğiniz alandır.  Evlenmek kabaca tabirle iki hayatı birleştirmektir ve iki hayatı tek hayat gibi yaşamak her iki tarafa da dayanılmaz gelecektir. Dolayısıyla eşinizin hayatına saygı duymanız, sizin de saygı görmenizi sağlayacaktır.  Müdahaleci tavırlar, otorite kurma isteği evliliğinize kısa vadede büyük zarar verebilir.

Mutlu bir evlilik için neler yapılmalı

Yalan Söylemeyin

Benim söylediğim pembe yalan bir şey olmaz diye sakın düşünmeyin. Onu üzmemek için söylediğiniz pembe yalanın bile ortaya çıktığında onu ne kadar hayal kırıklığına uğratabileceğini düşünün. Hayatınızı paylaştığınız insana her zaman dürüst olun. Güvenin ve güvenini sarsmayın. Mutlu evliliğin yolları dürüstlükten geçer.

Üçüncü Şahıslara Söz Hakkı Vermeyin

Evliliğin iki kişilik olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın. Aranızda olan biten sadece sizi ve eşinizi ilgilendirir. Aileniz hakkında kararları birlikte vermeli üçüncü şahıslara asla söz hakkı bırakmamalısınız. Bunun yanı sıra özel hayatınızla ilgili insanlara ne kadar bilgi ve detay verirseniz, o kadar müdahale etmek isteyeceklerdir, buna izin vermemelisiniz. Unutmayın; uzun ve mutlu bir evlilik yalnızca iki kişiliktir.

Gönül Almayı Bilin

Her ne kadar kadınlar daha kırılgan ve alıngan gibi gözükseler de erkekler de sevdikleri insanın bazı sözlerinden incinebilirler. Belli etmeseler bile bu iletişiminize zarar verebilir. Eğer kırdıysanız gönlünü alın, ona güzel sözler söyleyin. Ne kadar sevdiğinizi hem kendinize hem ona hatırlatın. Özellikle uzun evliliklerde bazen ciddi sorunlar, kavgalar olabiliyor. Kontrolü kaybederek bazı zamanlarda hepimiz sevdiklerimizin kalbini kırabiliyoruz bu çok doğal. Önemli olan gönül almasını bilmek… Saygı tüm değerlerden önemli. Mutlu bir evlilik istiyorsanız saygı duymayı öğrenmelisiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir