Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler
Evde vaktinizi en çok nerede geçireceğinizi soracak olursak, eminiz ki ilk sırada akla mutfaklarımız gelecektir.  Bu sebeple en çok zaman geçirdiğimiz, yemeklerimizi yaptığımız ve... Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler

Evde vaktinizi en çok nerede geçireceğinizi soracak olursak, eminiz ki ilk sırada akla mutfaklarımız gelecektir.  Bu sebeple en çok zaman geçirdiğimiz, yemeklerimizi yaptığımız ve belki de yediğimiz bu odaların olabildiğince güzel olmasına önem göstermekteyiz. Şık bir mutfak herkesin hayali olacağı gibi, öyle korkulacak bir ücret gerektirmeden bazı yollarla farklı mutfak tasarımlarına ulaşmanın bazı yolları şunlardır:

Mutfak için değişik fikirler nelerdir

1-Magnetler

Gezilerde topladığımız, hediyeler aldığımız veya verdiğimiz bu güzel ve sevimli minik magnetler illa ki buzdolabında olmak zorunda değil. Bir tablo büyüklüğünde kara tahta görüntüsü bunun için ideal. Yeterli büyüklükte bir duvarda çok şık duracağı gibi, anılarınızı daima hatırlatacak ve pozitif hissettirecek bir obje olacaktır.

2-Kavanoz Baharatlıklar

Tamamen sizin zevkinize kalmış bir tasarım bulmanız yeterli. Sonra bunları mutfağınızın en geniş ve kullanımı rahat yerine taşıyıp dizmek gerek. Böylelikle hem yemek yaparken rahat edeceksiniz, hem de güzel bir görüntüye  evet diyeceksiniz.

Açık mutfak dekorasyonu örnekleri

3-Kupalar

Sevdiğiniz birkaç kupayı, kulplarından dolabınızın alt kısmına asarak yine estetik bir görüntü sağlayabilir; ayrıca kahve veya çay içimlerinizde rahatlıkla bu fincanlara ulaşabilirsiniz. Böylece farklı mutfak tasarımlarını uygulamış olabilirsiniz.

4-Kiler Organizasyonu

Mutfak için değişik fikirler arayanlar için mutfağınızdaki ufak bir aralığa raylı bir dolap yaptırarak tüm erzaklarınızı burada güzelce muhafaza edebilirsiniz. Ayrıca üstlerine etiket yapıştırıp isim ve tarih eklerseniz, son kullanma tarihi korkunuz da sona erer; hazır gıdaları daha temiz kullanabilirsiniz.

5-Tezgah Üstü

özellikle açık mutfak dekorasyonu örneklerinde gördüğümüz gibi bu dekorasyon stilinde tüm dağınıklığı bir arada tutmak en iyisidir. Bunun için yapmanız gereken hasırdan bir sepet veya hoşunuza giden bir tepsinin içine yağlarınızı, kaşıklığınızı vb. koyarak ocağın yanında sergileyebilirsiniz.

6-Çekmeceler

Geldik, sürekli dağıtılan ve toplaması en zor gelen kısımlara. Bu bölgeler için önereceğimiz şey ise, tüm araç ve gereçleri aynı kategorilerde toplamak. Örneğin; bıçakların hepsi bir yerde, tahta kaşıklar bir yerde; ayrı ayrı kategorize edilmiş şekilde olursa hem dağılması zor olur, hem de daha düzenli durur.

Tüm bunlarla ya da birkaçıyla bile farklı mutfak tasarımları kolayca uygulanabilir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir