Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Moda İnsanın Kendisine Yakışanı Giymesi Mi? Moda İnsanın Kendisine Yakışanı Giymesi Mi?
Moda insanın kendisi ile empati kurup bedeninin isteklerine göre seçip giymesidir. Moda kendine yakışanı giymek değildir aslında. Ruhunu doyum noktasına ulaştıracak ve aynı zamanda... Moda İnsanın Kendisine Yakışanı Giymesi Mi?

Moda insanın kendisi ile empati kurup bedeninin isteklerine göre seçip giymesidir. Moda kendine yakışanı giymek değildir aslında. Ruhunu doyum noktasına ulaştıracak ve aynı zamanda bedeninle kurduğun empatiye aykırı gelmeyecek donanıma sahip ürünlerin kullanılmasıdır.

Moda göreceli bir kavramdır. Biri size bu sana yakışmamış diyorsa eğer bu onun size yakışmadığından değil karşınızdaki kişinin zihninde canlanan ile karşısındakinin seçeneklerinin uyuşmamasından kaynaklanan bir örtüşmemedir.

İnsanoğlu ne zaman kıyafetle iç içe olduysa o zamandan beri moda vardır.

Ürün Tercihleri

Çoğu bu seçimini zarafetten yana kullanır, kimi sportif ürünler tercih ederken kimi serbest kıyafetler tercih eder.

Peki siz?

Hala ne giysem diye karar vermemişlerden misiniz? Oysa dolabınızda onlarca kıyafet varken hiçbir şey yok ya diye isyan edenlerdensiniz o zaman.

Hadi size bir varsayımdan bahsedeyim. Düşünelim iki kişi var. Bunlardan biri çok pahalı ama kendisini tatmin etmeyen kıyafetler giyiyor. Diğeri ise ucuz ama karşındaki çoğu kişinin arzuladığı türde giyiniyor. Oysa ucuz kıyafet giyen kişi pahalı kıyafetleri güzel bulurken diğeri o kıyafetleri beğenmiyor. Oysa bir hevesle aldığı çok lüks kıyafetler. Bakın parayla da pek alakası yok bu modanın. Moda diye kendini rezil eden insanlarımız da var, maalesef ki var.

2019 modası denince aklınıza binlerce trend ürün gelebilir elbette. Ancak moda, aslında öncelikle bizim kendimizi beğenmemiz ile başlar. Kendisiyle barışık kişiler ne giyse güzel olur. Bu nedenle mutlu hissettiğiniz sürece her kıyafet modadır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir