Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılmalıdır? Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?
Mezuniyet, bizlerin en önemli ve en gururlu olduğumuz günler arasındadır. Bu nedenle mezuniyetimizde oldukça şık olmak isteriz. Herkesin gözü üzerimizde olsun isteriz adeta. İşte... Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Mezuniyet, bizlerin en önemli ve en gururlu olduğumuz günler arasındadır. Bu nedenle mezuniyetimizde oldukça şık olmak isteriz. Herkesin gözü üzerimizde olsun isteriz adeta. İşte bu nedenle bugün sizlerle mezuniyet makyajı için bazı ipuçlarını paylaşacağız.

Mezuniyet makyajı göz bölgesi makyajı nasıl olmalı?

Cildimizin Pürüzsüz Görünmesi Son Derece Önemlidir

Kimse özellikle de mezuniyet gününde pürüzlü bir ciltle etrafta dolaşmak istemez. Bu nedenle mezuniyet makyajınıza başlarken öncelikle cilt kusurlarını kapatmaya yönelmelisiniz.  Bu nedenle kapatıcınızı bir sünger ya da fırça yardımıyla yüzünüze iyice yedirmelisiniz.

Yüzünüzün Hatları Belirgin Olmalıdır

Bu özel günde yüz hatlarınızın belirgin olması yüz güzelliği açısından büyük önem taşımaktadır.  Bu nedenle elmacık kemiklerinizin altına gelecek şekilde kontur uygulamalısınız. Aynı şekilde göz pınarlarına ve çene kemiğine de kontur uygulamanızda fayda olacaktır.

Mezuniyet göz makyajı nasıl olur?

Doğal Yanaklar

En özel gecelerinizden biri olan mezuniyet için fotoğraflarda daha canlı bir yüze sahip olmak istiyorsanız bu gecede mezuniyet makyajınıza allığı da dahil edebilirsiniz. Allık kullanmak yüzünüze bir canlılık katacaktır. Ayrıca allığın yüzünüzde iyice dağıldığından emin olun. Ayrıca cilt tonunu eşitleyebilmek için çok hafif bir şekilde allığınızı boynunuza da sürerseniz, ton eşitsizliğinin önüne geçmiş olursunuz.

Büyüleyici Bakışlar

Bir makyajın en göz alıcı detaylarından birisi de yaptığınız mezuniyet göz makyajı. Bu bir mezuniyet makyajı olduğundan dolayı bakışlarının büyüleyici olması için göz alıcı bir far kullanmak gerekecektir. Far paletinden parlak bir far tercih etmen göz alıcı olacaktır. Farı uyguladıktan sonra likit eyeliner uygula. Bu uygulamayı kirpik çizgin boyunca uygulamaya çalış. Kuyruğunu istediğin şekilde belirginleştirebilirsin. Son adım ise mezuniyet göz makyajını tamamlayacak olan rimeldir.

Son Dokunuşlar

Son olarak da güzel mezuniyet makyajı kapsamında makyajını güzel bir rujla tamamlaman mümkündür. Nude tonlardaki rujlar makyajını en güzel şekilde tamamlamana yardımcı olacaktır.

 

 

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir