Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Maskülen Giyim Tarzı Nedir? Maskülen Giyim Tarzı Nedir?
Maskülen giyim nedir sorusuna verilebilecek en uygun cevap, erkek figürü için tasarlanmış kıyafetlerin kadınlar tarafından taşınmasıdır diyebiliriz. Elbette bunun içine sadece sürekli olarak kravat... Maskülen Giyim Tarzı Nedir?

Maskülen giyim nedir sorusuna verilebilecek en uygun cevap, erkek figürü için tasarlanmış kıyafetlerin kadınlar tarafından taşınmasıdır diyebiliriz. Elbette bunun içine sadece sürekli olarak kravat takmak, takım elbise giymekten daha çok şey giriyor. Maskülen giyim tarzına sahip olmak için illaki erkek gibi görünmenize de gerek yok. Maskülen giyim tarzınızı illaki maskülen giyim markaları ile oluşturmak zorunda değilsiniz. Artık neredeyse her kadın giyim markası maskülen esintiler içeren kıyafetler içeriyor. Yine de size bir kaç ipucu yazımızda

Maskülen giyim nedir?

Maskülen giyim nedir?

Tavır

Maskülen tarz sadece maskülen giyim ile olmuyor tabii ki de. Tavırlarınızın özgüvenli olmasına, üzerinizde taşıdığınız şeyin kimliğinizin bir parçası olduğunu bilmeye ihtiyacınız var. Eğer giydiğiniz şeyden hoşlanmıyorsanız, bu sizin tavırlarınıza da gözle görülür bir özgüven eksikliği olarak geri dönecektir.

Günlük Hayata Adapte Etmek

Maskülen giyim tarzı için, günlük hayatınızda her zaman takım elbise giymek zorunda değilsiniz. Ancak ceket olarak üzerinize alacağınız bir Blazer sizin maskülen görüntünüze kavuşmanıza yetecektir bile. Giydiğiniz kot yada kumaş ,hiç farketmez, pantolonun üzerine geçireceğiniz bir gömlek yada tişört üstüne ceket olarak alınan bir blazer, bu dönemlerde kadınların en çok tercih ettiği maskülen tarz kombinlerden biri. Daha sportif bir görüntü tercih etmek isterseniz de kot pantolonunuzun üzerine geçireceğiniz bir tişört ve önü açık kareli bir gömlek sizin işinizi görecektir!

Maskulen giyim tarzı

Maskulen giyim tarzı

Saçlarınızın Formu

Eğer kısa saça cesaret edemeyecekseniz, saçınızın kesim formunu hafif bir şekilde değiştirerek istediğiniz maskülen görünüşe kavuşabilirsiniz. Asimetrik şekiller yada küt kesimler, bu tarz için en çok tercih edilen modellerden. Bunları da yapmak istemiyorsanız, saçlarınızı ensenize yakın bir şekilde sıkıca topuz yapabilirsiniz.

Ayakkabılar

Ayakkabılarınız için tercih edeceğiniz topuklular size özgüven sağladığı gibi neredeyse her kombininize uyacaktır. Daha günlük bir şey tercih etmek isterseniz, loafer ayakkabıları inceleyebilirsiniz.

Çantalar

Çantalarınız için ise tercihinizi küçük kilitli çantalardan veya ufak sırt çantalarından yana kullanabilirsiniz. Böylece maskülen giyim tarzını çanta aksesuarıyla tamamlamış olursunuz. Giyim tarzına önem veren hanımlar için maskülen giyim tarzını ipuçlarıyla birlikte özetledik.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir