Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Lavantanın Faydaları İle Cildiniz Yenilenecek Lavantanın Faydaları İle Cildiniz Yenilenecek
Mis gibi kokusuyla içinizi açan lavanta çok uzun yıllardan beri ilaç ve kozmetik alanında kullanılmıştır. Özellikle parfüm yapımında kullanılan lavantanın güzel kokusu dışında oldukça... Lavantanın Faydaları İle Cildiniz Yenilenecek

Mis gibi kokusuyla içinizi açan lavanta çok uzun yıllardan beri ilaç ve kozmetik alanında kullanılmıştır. Özellikle parfüm yapımında kullanılan lavantanın güzel kokusu dışında oldukça faydası olduğu da bilinmektedir. Lavantanın faydaları arasında ilk olarak rahatlatıcı etkisi sayılabilir. Dinginlik sağlayan lavanta çiçeği aynı zamanda saçlar için de çok faydalıdır. Lavantadan elde edilen lavanta yağı özellikle saçı besler ve kepeğin önüne geçerek saç dökülmesini önler.

Lavanta Yağı Mucizesi İle Tanışın

Lavanta içerdiği antiseptik özellikle ve esanslı yağlar sayesinde ciltteki akne, siyah nokta, kızarıklık gibi sorunları tedavi eder. Tam bir cilt dostu olan lavanta bitkisinden elde edilen yağ başta egzama olmak üzere birçok cilt hastalığına iyi gelmektedir. Kadın erkek fark etmeksizin özellikle kış mevsiminde meydana gelen dudak çatlaklarından herkes şikâyetçi ve işte lavanta yağı bu soruna da çözüm oluyor. Dudaklara uygulanan lavanta yağı, çatlakları onararak yenilerinin oluşmasına engel oluyor.

Lavanta Yağı

Lavanta Yağı

Yanıklar İçin Lavanta Yağı

Sadece cilt kusurlarına değil aynı zamanda yanıklara da iyi gelen lavanta yağını içme suyunuza birkaç damla damlattığınızda hazımsızlık probleminizi de gidermektedir. İçerisinde A ve C vitaminlerini barındırdığı için cildi beslemektedir. Lavanta tohumu lavanta yağının elde edilmesinde büyük önem taşımaktadır.

Lavanta Tohumu

Lavanta Tohumu

Egzamaya Lavantanın Faydaları İle Çözüm

Enfeksiyonları giderici etkisiyle her türlü yarada gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz lavanta sadece cilde değil kas ve sinir sistemine de etki etmektedir. Migren ağrıları çekenler lavanta çayı içerek ve cilde iyi gelen meyveler ile bu ağrılarından kurtulabilirler. Dezenfektan etkisiyle yanıkları kısa sürede iyileştiren lavanta egzamaya da iyi gelmektedir. Ayaklardaki egzamadan kurtulmak için ayaklarınızı yıkadığınız suya birkaç damla lavanta yağı ekleyerek bu suda ayaklarınızı bekletin ve daha sonra durulayın. Bu işlemi tekrarladığınızda egzamanın büyük oranda geçmiş olduğunu fark edeceksiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir