Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Küçük Evler Nasıl Yerleştirilir? Küçük Evler Nasıl Yerleştirilir?
Türkiye’de de gün geçtikçe büyük evlerden küçük evlere kayma vardır. Özellikle metropoliten şehirlerde bu çok daha fazla görülmektedir. Hem yer darlığı hem de artık... Küçük Evler Nasıl Yerleştirilir?

Türkiye’de de gün geçtikçe büyük evlerden küçük evlere kayma vardır. Özellikle metropoliten şehirlerde bu çok daha fazla görülmektedir. Hem yer darlığı hem de artık daha bireysel yaşantıya geçme evlerinde küçülmesini sağlamıştır. Bu yüzden de mimarlar genellikle küçük evlerde yaşamın kolay olabilmesi için çalışmalar yapmaktadır. Hem şık hem de rahat yaşanabilecek evler için birçok yöntem bulmaya çalışmaktadırlar. Bu yüzden de ikea gibi yapı satış mağazaları için oldukça büyük bir satış alanı ortaya çıkmıştır. İkea gibi satış mağazaları da kendi içinde destek verici mimarları ile kişilere destek vermektedirler.

Çok Fazla Dolap Edinin

Küçük bir eviniz varsa yapmanız gereken ilk iş birçok güzü olan dolaplar almaktır. Alan darlığı yaşayan bu durumlarda muhakkak ortadan kaldırılmasını istenen durumlar oluşacaktır. Bu yüzden de dolapların içerisine her şeyi yerleştirip ortada dağınık kalmasını engelleyebilirsiniz.

Katlanabilir Ürünler Tercih Edin

Alan darlığı en büyük problemdir. Bu yüzden de ergonomik fakat katlanıp açılabilen ürünler tercih edin. Örneğin açıldığında çok daha büyüyen masa, salondaki oturma grubunda istendiğinde yatak olacak şekilde açılabilmesi, ütü masasının duvarda monte edilmiş bir dolabın içerisinden çıkması gibi.

Fazlalıklardan Kurtulun

Evinizin küçük ya da büyük olmasını fark etmeksizin belki de en büyük problemimiz evde elbet kullanırım diye her şeyi saklıyor olmamız. Bu yüzden de evde kullanılmayan bir sürü eşyanın artması ve yer kaplaması. Küçük evlerde alan darlığı nedeni ile kullanmadığınız eşyaları başkalarına verin. Böylelikle başka kişilerinde kullanmasını sağlayıp faydalı olabilirsiniz.

Balkonu Daha Aktif Kullanın

Balkonlar evlerin kurtarıcı yerleridir. Balkonları da aynı evin bir odası olarak düşünüp cam ile çevirip dolaplar eklendiğinde size ekstra kullanabileceğiniz yer alanı çıkmış olur. Bu yüzden de bu alanları daha fazla kullanabilirsiniz.

Duvarları Çok Aktif Kullanın

Duvarların boş durması sizlere fazla bir katkısı olmayacaktır. Bu yüzden duvarlara monte edilebilen dolaplar veya aksesuar olarak da kullanılabilecek olan ve aktif olarak kullandığınız eşyaları duvara asabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir