Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Küçük Banyolar İçin Çözümler Küçük Banyolar İçin Çözümler
Günümüzde evler artık büyükten çok küçük yapılaşmaya dönülmüştür. 1+1 veya 2+1 dairelerin daha çok revaçta olduğu rezidans dairelerde yeri darlığı açısından birçok yerden feragat... Küçük Banyolar İçin Çözümler

Günümüzde evler artık büyükten çok küçük yapılaşmaya dönülmüştür. 1+1 veya 2+1 dairelerin daha çok revaçta olduğu rezidans dairelerde yeri darlığı açısından birçok yerden feragat ederken küçültmeye gidilmiştir. Özellikle banyo ve mutfaktan gitgide kısılmış olan yapılar için artık pratik kullanılabilir ve ergonomik eşyalara geçilmiştir. Bu yüzden de mimarlar küçük evler için geliştirmelerini yapmaya başlamıştalardır. Sadece mimarlar değil ikea gibi satış mağazaları da küçük evler için özel ve katlanabilir ürünler üretmeye başladılar. Bunları da paketler halinde satmaya başladılar. Küçük banyolar için de çeşitli çözümler sunmakta ve müşterilerine bu doğrultuda hizmet vermektedirler.

Küvet Yerine Duş

Türk kültüründe 90’larla beraber küvet merakı girmişti. Büyük banyolardaki küvetlerde uzanıp uzun uzun banyo yapmak artık lüks olmaktan çıkmış hemen hemen her banyoda olmaktadır. Fakat yeni sistem evlerde banyolar küçük olduğu için küvet yerine duşa kabin sistemlerine geçilmiştir. Bu yüzden de küvet yerine 3’de 1 yer kaplayan duşlar daha revaçtadır.

Dolap Sistemi

Küçük banyoların en büyük sıkıntısı havlular gibi şeylerin konulacağı yerlerdir. Bu yüzden de üst üste dolapların yapılması ve bu dolapların ergonomik olarak yapılması neticesinde küçük banyolardaki yer darlığı çoğunlukla giderilebilir.

Çamaşır Dolabı

Kirli çamaşır dolabı için küçük banyolarda banyoya koymak yerine belki de yatak odası veya giysi odasına koymak oldukça faydalı olacaktır. Böylelikle yer darlığından feragat edilmiş olunmaktadır.

Aksesuar

Küçük banyoları renklendirmek için çok fazla aksesuar kullanılamamaktadır. Bu yüzden de diş macunu koyacağı, sabunluk gibi tercihlerinizi aksesuar niyetine kullanabilmek için renkli tercih edebilirsiniz.

Temizlik Ürünleri

Banyoyu temizlemek için kullanacağınız ürünleri banyoda değil belki de kutular halinde başka bir dolaplarda saklayabilirsiniz. Böylelikle banyonuzda yer kaplamasını önleyebilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir