Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür? Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür?
Koyu renk ruj makyajı tamamlayan parçaların başında gelir. Her kadının makyaj çantası içinde bir tane bile olsa koyu renk ruju vardır. Ancak basit gibi... Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür?

Koyu renk ruj makyajı tamamlayan parçaların başında gelir. Her kadının makyaj çantası içinde bir tane bile olsa koyu renk ruju vardır. Ancak basit gibi görünsede koyu renk ruj sürme teknikleri oldukça dikkat gerektiren dokunuşlardan oluşur. Peki, hafif bir makyajı bile şahane hale getiren koyu renk ruj kimlere yakışır, nasıl sürülür, teknikleri nelerdir, gelin beraber inceleyelim.

Koyu renk ruj kimlere yakışır?

Koyu renk ruj kimlere yakışır?

Koyu Renk Ruj Sürme Teknikleri Nelerdir?

Renkli ve pürüzsüz dudaklar her kadını mutlu eder, iyi hissettirir. Koyu renk ruj sürme teknikleri ile böyle dudaklara kavuşmanız mümkün. İşte rahatça koyu renk ruj makyajı yapmanızı sağlayacak teknikler:

  • Sürme işlemine başlamadan önce mutlaka peeling ile dudaklarınızdaki ölü deriden kurtulun.
  • Sonra güzelce nemlendirin.
  • İlk olarak dudak kalemi kullanarak hem sonra süreceğiniz rujunuzu hem de dudaklarınızı belirginleştirin.
  • Kalem ile önce üst dudağınıza sonra alt dudağınıza işlem uygulayın.
  • Son olarak rujunuzu sürün.

Koyu Renk Ruj Makyajı Kimlere Yakışır?

Ruj seçiminde ten rengine ve dudak biçimine dikkat edilmesi son derece önemlidir. Yanlış yapılan seçimler yüzünüzü daha yaşlı, solgun ya da yorgun gösterebilir. Bu nedenle açık tenli kadınlar ruj seçimlerini koyu renklerden yana yaparken, koyu ten rengine sahip kadınlar ise daha açık tonları tercih etmelidir. Bunun yanında dolgun dudaklarda da koyu renk ruj kullanımı harika görünecektir. Ancak hem koyu tenli hem de ince dudaklı bir kadın için doğru ruj seçimi daha soft ve açık tonlardan geçmektedir.

Koyu renk ruj sürme teknikleri

Koyu renk ruj sürme teknikleri

Koyu Renk Ruj Makyajı Nasıl Kullanılır?

Koyu renk ruj makyajı genel olarak günlük tercih edilmese de hafif bir göz makyajı ile tamamlanabilir. Solgun göründüğünüz her an sizi yenileyecek renkler tercih ederseniz her ortamda koyu renk ruj kullanabilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir