Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Klasik Giyim Tarzı Nasıl Oluşturulur? Klasik Giyim Tarzı Nasıl Oluşturulur?
Klasik giyim tarzları çoğunlukla iş hayatında görülen kalem eteklerin, kumaş pantolonların, gömleklerin, klas ceketlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir tarzdır. Günlük hayatta insanlar rahat olmayı... Klasik Giyim Tarzı Nasıl Oluşturulur?

Klasik giyim tarzları çoğunlukla iş hayatında görülen kalem eteklerin, kumaş pantolonların, gömleklerin, klas ceketlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir tarzdır. Günlük hayatta insanlar rahat olmayı tercih ettikleri için çoğu insanı spor bir tarzda görmek mümkündür. Ama yine de gidilen bir bankada, ofiste, bir şirkette hemen hemen her çalışan klasik tarz giyime önem veriyor. Hatta iş görüşmelerine bile klasik giyim tarzlarında gidiliyor.

Klasik Giyim Tarzları

Klasik Giyim Tarzları

Klasik Giyimin Kombini Nasıl Yaratılır?

Peki, klasik giyim kombinleri nasıl olmalıdır? Daha çok takım olarak alınması önerilir. Çünkü etekle ceketin veya pantolonla ceketin kumaşı ve kesimi aynı olmalıdır ki, birbirini tamamlasın. Diyelim ki ayrı ayrı almak istediniz. O zaman her iki parçanın da aynı kumaştan olmasına özen gösterin. Örneğin; elinizde siyah pantolon ve ceket takımınız var diyelim. Bu takımın içine beyaz bir gömlek veya V yaka bir bluz, altına da siyah ya da nude renklerde bir stiletto giyilip son olarak da, çok taşlı abartılı takılara kaçmadan şık bir aksesuarla kombin tamamlanabilir ve istenilen klasik bir görünüme kolaylıkla ulaşılabilir.

Klasik Giyim Kombinleri

Klasik Giyim Kombinleri

Örneklendirmek Gerekirse…

Klasik tarz giyimi seven bir kadınsanız aslında hayatın hemen hemen bir çok kısmında kullanabilirsiniz. Bir düğüne gitmek istediğinizde beyaz bir kumaş pantolon veya bir etek, üstüne şık ve desenli bir bluz ve ayakkabı olarak da, kıyafetin rengine uygun bir topuklu ayakkabı seçebilir; son olarak da çok şık bir aksesuarla  kombini tamamlayabilirsiniz.

Eteği, pantolonu ve bluzu ayrı olan bu tarz parça parça kıyafetlerden hoşlanmayan bir kadınsanız eğer klasik tarza uygun bir elbise ya da kalem elbisenin üzerine blazer bir ceket, topuklu ayakkabı ve aksesuarla klasik giyim kombinleri yapılarak çok hoş bir görünüm kazanmak mümkündür.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir