Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kızım Dizisi Demir Kimdir? Kızım Dizisi Demir Kimdir?
Demir Kimdir? 2018-2019 dizi sezonuna hızlı giriş yapan kızım dizisi, izleyicileri ekran başına kilitledi. Her hafta ilgiyle izlenen dizinin oyuncularıda oldukça merak ediliyor. Kızım... Kızım Dizisi Demir Kimdir?

Demir Kimdir?

2018-2019 dizi sezonuna hızlı giriş yapan kızım dizisi, izleyicileri ekran başına kilitledi. Her hafta ilgiyle izlenen dizinin oyuncularıda oldukça merak ediliyor. Kızım dizisi demir kimdir?  Dizide demir karakterine Buğra Gülsoy hayat veriyor. Tam ismiyle Behiç Buğra Gülsoy 1982 Ankara doğumlu.

Tiyatroya Üniversitede Başladı

İlk, orta ve lise eğitimlerini Ankara’da tamamlayan Gülsoy tiyatro ile ilk kez 13 yaşında tanıştı. 2004 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olarak lisans hayatını tamamlayan oyuncu üniversite hayatında açık tiyatro isim bir oyunun afiş tasarımlarını yapmaya başladı. Tiyatronun genel sanat yönetmeni tarafından teklif edilen oyunculuğa ilk başta olumlu yaklaşmayan oyuncu ısrarlar sonucunda açık tiyatro bünyesinde  “Kral Ölüyor” oyunuyla oyunculuk hayatına başladı.

Yönetmenlik Öyküsü

Kıbrıs’ta bulunduğu sürece Kıbrıs devlet tiyatrosunda rol alan oyuncu bu süreçte oyunculuğun yanında yönetmenlikte yaptı. Serhat Teoman ve Emre Erkânla birlikte GET yapımı kurdu. Aynı zamanda fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığıda yapan oyuncu Kıbrıs Film Derneğininde kurucularındandır.

Beyaz Perdede Öyküsü

2007 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Projesi kapsamında filmcilik eğitimi aldı. İlk kez 2008 yılında Kanal D’de yayınlanan “Hepimiz Birimiz İçin” isimli dizi filmle başrolde izleyicinin karşısına çıkan Gülsoy Nazım Karakterini canlandırmıştır. Dizinin hemen sonrasında Mahsun Kırmızıgül’ün yönetmenliğini yaptığı  “Güneşi Gördüm ” filminde Berat karakterine hayat verdi.

Rol Aldığı Diziler

Fatmagül’ün Suçu Ne isimli dizide Vural karakterini canlandıran Gülsoy, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ile paylaştığı Kuzey ve Güney dizisinde de Güney’e hayat verdi. 2015 yılında yayınlanan Aşk Yeniden adlı dizide Özge Özpirinççi ile başrolü paylaştı. 23 Eylül 2018’de Nilüfer Gürbüz ile evlenen başarılı oyuncu şimdilerde Kızım dizisiyle Tv ekranlarında Oyunculuk hayatına devam ediyor.

 

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir