Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kıyafete Göre Takı Seçimi Nasıl Yapılır? Kıyafete Göre Takı Seçimi Nasıl Yapılır?
Kıyafete göre takı seçiminde, aslında temel bir mantık vardır. Giyilen bir elbise çok şık ve abartılıysa takılarda daha küçük sade ama hoş olanlar kullanılmalıdır. Ya... Kıyafete Göre Takı Seçimi Nasıl Yapılır?

Kıyafete göre takı seçimindeaslında temel bir mantık vardır. Giyilen bir elbise çok şık ve abartılıysa takılarda daha küçük sade ama hoş olanlar kullanılmalıdır. Ya da elbise çok sade ve düz bir renk ise o zaman da takılarda biraz göze çarpan kombinler yapmak mümkündür. Ama güzel olsun diye takıp takıştırarak da göz çıkartmamak gerek. Yani hareket alanı ya elbise üzerine ya da takılan takı üzerine çekilmelidir ki, hem kıyafet hem de takılar bir bütünlük sağlasın. Elbise taşlı abartılı bir kıyafetken kullanılan takılarda büyük ve taşlı şeyler olursa evet çok ışıldarsınız. Ama bu sizin sahip olduğunuz doğal ışıltıdan çok takıların ışıltısından oluşur. Halbuki elbiseler, takılar güzel gösterilsin diye değil bizi güzel göstersin diye giyilip takılır. Sade olan her şey abartılı olan her şeyden daha güzel gösterir.

Kıyafete göre takı seçimi

Kıyafete göre takı seçimi

Kıyafete Göre Takı Modelleri

Kıyafete göre takı modelleri, kişiden kişiye hatta mevsimlik moda anlayışına göre bile çok sık değişen aksesuarlardır. Ama bir kadının olmazsa olmazıdır. “Ben öyle küpeymiş, kolyeymiş sevmem.” diyen bir kadının bile bileğinde bir saat belki de spor bir bileklik görmek mümkündür. Tasarlanan takı modelleri o kadar çok çeşit ve desende mevcuttur ki, her türlü kıyafete göre bulmak oldukça kolaydır.

Kıyafete göre takı modelleri

Kıyafete göre takı modelleri

Düz bir tişört, Jean bir pantolon ve spor ayakkabı kombininde bile uzun bir kolye, küçük bir küpe, yüzük veya saat ile kombinlenebilir. Hatta ayak bileğine bir halhal takarak kombinlemek bile mümkündür. Fakat kıyafetin sade oluşundan dolayı her türden takıyı takmanın güzel duracağı tuzağına düşmeyin çünkü bu gereğinden fazla göze çarpmak anlamına gelmektedir ve siz de dahil olmak üzere yaptığınız kombini gören herkeste göz yorulmasına neden olacaktır. İki ya da maksimum seviyeyle üç farklı takıyı kullanmak yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra takıları kullanım alanlarına ve hitap tarzlarına göre birbirine uydurmak da oldukça önemlidir. Bunu örnekleme gerekirse eğer yüzük ve küpeyi birlikte kullanabilir veya kolye takıyorsanız uygun bir bileklikle kombini tamamlayabilirsiniz. Zevk ve tarz size ait.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir