Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kıyafete Göre Oje Seçimi Nasıl Olmalı? Kıyafete Göre Oje Seçimi Nasıl Olmalı?
Renkler yediden yetmişe hepimizin ilgisini çeker. Genelde elbiselerimizin renkleriyle uyumlu olmasına özen gösteririz ama aykırı olanlar da vardır. Peki kıyafete göre oje rengi ve... Kıyafete Göre Oje Seçimi Nasıl Olmalı?

Renkler yediden yetmişe hepimizin ilgisini çeker. Genelde elbiselerimizin renkleriyle uyumlu olmasına özen gösteririz ama aykırı olanlar da vardır. Peki kıyafete göre oje rengi ve seçimi nasıl olmalı?

Sade Bir Görünüm İçin

Genelde sade görünüm için beyaz oje ya da parlatıcı oje kullanılır.

Ten Rengine Göre

Açık tenliyseniz ve sade gözükmek istiyorsanız french ojeyi tercih edebilirsiniz. Elleriniz daha temiz, daha bakımlı ve daha şık gözükecektir. Buğday tenlilere daha çok şeftali tonları hoş durur. Eğer değişiklik isterseniz altın renklerini de deneyebilirsiniz. Esmer olanlar için daha çok kahverengi tonları hoş durmaktadır. Esmerseniz ışıltılı açık renk ojelerden kaçınmalısınız.

Ten rengine göre oje seçimi

Ten rengine göre oje seçimi

Elbisenize Göre

Eğer beyaz bir elbise giydiyseniz french oje veya beyaz oje sürebilirsiniz ya da aykırılık yaratmak isterseniz ayakkabı ve çantanızla aynı renk olacak şekilde oje sürebilirsiniz. Siyah elbise giydiyseniz bordo, kırmızı, siyah gibi koyu renkler tercih ederseniz daha şık gözükebilirsiniz.

Günümüz Modası: Nail Art

Farklı olmak istiyorsanız veya daha şık tırnaklar istiyorsanız nail art tercih edebilirsiniz. Sosyal medyada birçok sitede reklamları bile yapılıyor, size sadece istediğiniz desene karar vermek kalıyor. Elbiseniz desenliyse elbisenizin deseninde oje yaptırmak sizi tek renk gibi gösterecektir ve göz yormayacaktır veya tek çizgi, tek nokta gibi çok sade olan nail art modasını da takip edebilirsiniz.

Nail art

Nail art

Peki Ya Ayaklar?

Ayaklarımız bizi taşıyan ve güzel olmasını gereken kısımlardandır. Açık renk elbiselerle beyaz ojenin çok şık durması gibi koyu renk elbiselerle de koyu renk ojeleriniz çok şık duracaktır. Sahilde bikini veya mayonuzla uyumlu renkler kullanmaya özen gösterirseniz bütün gözlerin üzerinizde olacağını da fark edebilirsiniz. Düğünlerde elbiseniz siyah ise bordo ojeyi denemelisiniz. Beyaz elbise giydiyseniz pudra tonları veya french deneyebilirsiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir