Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kıyafete Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılmalı? Kıyafete Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılmalı?
Kıyafete göre ayakkabı seçimi konusunun ne derece zor olduğunu biliyoruz. Bu büyük problem için sizlere belirlediğimiz birkaç püf nokta doğrultusunda sorunları yeneceğimizi düşünüyoruz. İstediğiniz... Kıyafete Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kıyafete göre ayakkabı seçimi konusunun ne derece zor olduğunu biliyoruz. Bu büyük problem için sizlere belirlediğimiz birkaç püf nokta doğrultusunda sorunları yeneceğimizi düşünüyoruz. İstediğiniz kıyafete en doğru ayakkabıyı seçerek muazzam uyumu oluşturabilirsiniz. Güzelliğinize güzellik katacak olan doğru kıyafet ve aynı uyum içerisinde ayakkabıyı tercih edebileceksiniz.

Kıyafetlerinize Uygun Ayakkabıyı Seçmenin Püf Noktaları

Bu zorlu süreci kolaylaştıracak ilk basamak ayakkabınızın rengi. Her kıyafete uygun ayakkabı rengi ile pek çok komin oluşturabilirsiniz. Kıyafetleriniz ile zıt olacak renklere nazaran aynı uyumu devam ettirecek renkleri tercih etmelisiniz. Kalınlığın ve parlaklığın ön plânda olduğu kıyafet seçimlerinizde tam zıttı olacak şekilde, yani ince topuklu ve sade ayakkabı tercih etmeye özen gösterin. Kıyafetiniz kadar karmaşık bir ayakkabı tercihinde bulunursanız demode bulunabilirsiniz. Tabi tüm bunlar bir yana, sizin beğendiğiniz ve zevkinize uyan her ayakkabı tabi ki güzeldir. Özellikle bir sağlık probleminiz var ise rahatlığınıza dikkat etmeniz en doğrusu olacaktır.

Eğer siyah veya benzeri ağırlıkta son derece sade bir elbise tercih ederseniz parlak ve renkli ayakkabılar ile kombin devamlılığınızı sağlayabilirsiniz. Giyim tarzınız çok renkli ve desenli ise kıyafetinizde ağır basan renkte ayakkabıyı tercih etmelisiniz, böylece muhteşem akıcılığı yakalayabilirsiniz. Tabi tüm bunları yaparken baştan aşağı aynı renklere bezenmekten de kaçınmanızı öneriyoruz. Kıyafetinizin tonajlarını kullanarak da muhteşem ayakkabı tercihleri yapabilirsiniz. Örneğin, lila renkte elbisenize mor bir ayakkabı tercihinde bulunursanız renkler arası tonajı yakalayabilir ve şık olabilirsiniz.

Ayakkabı Türünü Doğru Belirlemelisiniz

Elbiseye göre ayakkabı seçimi şıklığın yanında rahatlığı da taşımalı. Her kıyafetinize topuklu ayakkabı seçeceksiniz diye ir şey yok. Sandalet, spor ayakkabı veya terlik ile de şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Önemli olan o akıcılığı sağlayabilmektir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir