Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kısırlığa Sebep Olan Besinler Kısırlığa Sebep Olan Besinler
Bazı çiftlerde, iki tarafa da bağlı olabilme ihtimali ile kısırlık durumu söz konusu olabiliyor ve bu nedenle bebekleri olmuyor. Kısırlığa yol açan birçok neden... Kısırlığa Sebep Olan Besinler

Bazı çiftlerde, iki tarafa da bağlı olabilme ihtimali ile kısırlık durumu söz konusu olabiliyor ve bu nedenle bebekleri olmuyor. Kısırlığa yol açan birçok neden bulunuyor. Bunlardan bazıları tıbbi problemler olsa da dış etmenlerden ötürü de kısırlık baş gösterebiliyor. Örneğin yediğiniz yiyeceklerden bazıları, kadın ya da erkekte kısırlık sorunun doğmasına neden oluyor. Bu yazıda kısırlığa sebep olan besinler var mı onu açıklayacağız.

Limon kısırlık yapar mı

Kısırlık Belirtileri Nelerdir?

Kadınlarda kısırlık belirtileri özellikle kendisini gösteren bir şey değildir. Kısırlıktan şüpheye düşmeniz için, düzenli ve korunmasız cinsel ilişki sonucunda, 1-2 yıllık süreç içerisinde hamilelik durumunun söz konusu olmaması yeterli. Fakat kısırlık belirtileri erkekte farklı şekillerde de fark edilebilir. Erkekler, bu süreçte peniste akıntı, şişme ya da ağrı gibi şikayetlerinin olup olmayacağına dikkat etmeliler.

Hangi Yiyecekler Kısırlığa Neden Olur?

Hem erkek hem de kadınlar Bisfenol-A denilen kimyasaldan uzak durmalılar. Bu kimyasal madde, dondurulmuş ürünlerde, plastik su şişelerinde, plastik kaplarda kullanılmaktadır. Bisfenol-A, erkeklerde sperm sayısını düşürürken, kadınlarda kan akışının yavaşlamasına neden oluyor. Diyet ve şekersiz olarak satılan ürünlerden uzak durulması gerekir. Çünkü içerisinde aspartam bulunur. Özellikle erkekler, vücut geliştirici ilaçlardan uzak durmalılar. Limon kısırlık yapar mı sorusu, bu konuda en çok merak edilen noktalardan birisi fakat limonun bu konuya bir zararı yoktur.

Kısırlığa sebep oan besinler nelerdir

Hangi Yiyecekler Kısırlık Sorununa İyi Gelir?

Araştırmalar sonucunda, günde 75 gr ceviz tüketmenin sperm kalitesini arttırdığı görülmüştür. Akdeniz diyeti, kısırlığa iyi gelen bir başka beslenme türüdür. Özellikle zeytinyağı ve balık tüketimiyle erkekler sperm kalitesini yükseltebilirler.

Kısırlığa İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Kısırlığa iyi gelen bitkileri; papatya, sarımsak, kuşkonmaz, narenciye, fasulye, domates, incir, hindistan cevizi olarak sayabiliriz. Ayrıca, Bal ve polen karışımı, keçiboynuzu pekmezi, bal ve çörek otu karışımı kısırlık için şifalı bitkiler arasında gösterilebilir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir