Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kış Mevsiminin Kurtarıcı Çayları Kış Mevsiminin Kurtarıcı Çayları
Kış mevsiminde havaların soğumasıyla hastalık kapıları da açılmış oluyor. İnsanlar böyle zamanlarda ilk olarak doğal tedavi yöntemlerine başvurarak bünyesini güçlendirmeye çalışıyor ve internetten ya... Kış Mevsiminin Kurtarıcı Çayları

Kış mevsiminde havaların soğumasıyla hastalık kapıları da açılmış oluyor. İnsanlar böyle zamanlarda ilk olarak doğal tedavi yöntemlerine başvurarak bünyesini güçlendirmeye çalışıyor ve internetten ya da sağlık dergilerinden bilgiler edinmeye çalışıyorlar. Biz bu yazımızda size evinizde doğal yollarla en iyi şekilde kendinize bakmanız için bazı bilgiler vereceğiz. Bu çaylar bazen insanlarda alerjik reaksiyon yapabilir bu yüzden her şeyi bilinçli bir şekilde kullanmayı unutmamak gerekli.

GRİBE İYİ GELEN BİTKİ ÇAYLARI

İlk olarak gribe iyi gelen çaylar menümüzde ballı limon çayı bulunmakta. Bal her derde deva yönüyle burada da karşımıza çıkmakta. Eğer gribe yakalanmışsanız en iyi çözüm kendinize bir ballı limon çayı hazırlamaktadır. Bu çayın içine isterseniz taze zencefil katarak çayınızı daha da güçlendirebilirsiniz. Aslında en başa koymamız gereken bizim her zaman kullandığımız bir çay olan ıhlamur çayıdır. Şeker koymak yerine içine biraz bal koyarak tatlandırabileceğiniz bu çay kışın kurtarıcınız olmaya adaydır. Bunların yanında adaçayı da aynı etkiye sahiptir. Kuru veya taze zencefil ile hazırlanan zencefil çayı da göğüs tıkanıklığınızı açıp sizi rahatlatabilir. Nane çayı da limon ile birlikte bu listemizde yerini alabilir. Bu çaylarda tatlandırıcı olarak bal kullanmak en iyi seçenek olacak ve çayınızın etkisini kuvvetlendirecektir. Çayınızı hazırlarken bu malzemeleri kaynak suyun içine koyup bir süre demlendirdikten sonra tüketmeniz soğuduktan sonra tekrar tekrar kaynatmamanız önemlidir. Tek seferde ne kadar tüketebilecekseniz o miktarda bir çay hazırlayıp ihtiyaç duyduğunuzda tekrar yeni bir çay hazırlamanız çayınızın vücudunuzda daha fazla etkili olabilmesi için oldukça önemlidir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Bu bilgilerini verdiğimiz çaylar her ne kadar antioksidan, vücudu güçlendiren vitamin ve mineral içerse de içeriğindeki diğer bileşikler bazı yan etkilere neden olabilir. Bu yüzden bu çaylardan her gün belli ve az bir miktarda içerek sağlığınızı tehlikeye atmamış olursunuz. Kullandığınız ilaçlar, alerjileriniz, o an bulunduğunuz belli dönemler( hamilelik vb.) bu çayların vücudunuzda farklı etkilerine neden olabilir. Bu sebeple daima doktorunuza danışarak kullanmanızda fayda var.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir