Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kirpikler Dolgunlaştırmanın Yolları Kirpikler Dolgunlaştırmanın Yolları
Gözler kadınlar içinde erkekler içinde yüzde en dikkat çekici yerlerdir. Gözleri ön plana çıkartan ise kirpiklerdir. Kirpiklerin dolgun ve gür görünmesi özellikle kadınlar tarafından... Kirpikler Dolgunlaştırmanın Yolları

Gözler kadınlar içinde erkekler içinde yüzde en dikkat çekici yerlerdir. Gözleri ön plana çıkartan ise kirpiklerdir. Kirpiklerin dolgun ve gür görünmesi özellikle kadınlar tarafından istenen bir durumdur. Öyle ki takma kirpikle, kirpik kıvırıcılarla bu durum elde edilmeye çalışılmakta, kirpikleri dolgun göstermenin yolları aranmaktadır.

Doğal Yöntemlerle Dolgun Kirpikler

Kirpikler yaşlılık, çevresel faktörler gibi sebeplerle dökülebilmekte veya doğuştan cansız olabilmektedir. Böyle durumlarda da kirpik dolgunlaştırıcı arayışları devreye girmektedir. Kirpik ve kaşların uzaması ve hacim kazanması için başvurulacak bazı doğal yöntemler mevcuttur, zeytinyağı kürü de bunlardan biridir. Geceleri yatmadan birer damla zeytinyağını kirpiklere damlatarak uygulamak yeterli olacaktır. Etkili sonuç almak içi yaklaşık iki hafta bu kür uygulanmalıdır.

Doğal Yağ Kullanımı

Zeytinyağının yanı sıra fındık yağı, badem yağı, hint yağı gibi ürünlerin devamlı kullanımı da olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Kirpiklerde gürlük ve hacim sağlamak için vitaminde oldukça önemlidir özellikle e vitamini, keratin içeren kirpik uzatma serumu kirpikleri dolgunlaştırıcı ve güçlendirici etkiye sahiptir.

Evde Kirpik Bakımı

Kirpik uzatmak için evde yapılabileceklerde mevcuttur. Yeşil çay pansumanı bunlardan biridir.  Bir fincan yeşil çayın sıcak su ile demlendikten sonra ılındığında pamukla gözlere pansuman yaparak uygulanması kirpiklere canlılık kazandırmada etkili olacaktır.

Makyaja Dair Hatalar

Gözde uzun süre kalan rimeller kirpiklerin zayıflamasına sebep olmaktadır. Bu yüzden maskara seçiminde suya dayanıklı olanlardan uzak durulması gerekmektedir. Maskara konusunda yapılacak küçük hilelerle de sağlıklı kirpiklere kavuşabilirsiniz. Maskaranıza damlatacağınız birkaç damla badem yağı ile kirpiklerinizi dolgun ve parlak gösterirken besleyebilirsiniz. Kirpik döken diğer hatalardan biri ise makyajı temizlemeden uyumaktır bütün gün yüzünüzde olan makyaj kirpiklerin birbirine yapışmasını sağlayarak kırılmasına yol açar.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir