Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kırmızı Ayakkabı Nasıl Kombinlenir? Kırmızı Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?
Ayakkabılar kadınlar için bir tutku nesnesidir. Ayakkabı mağazaları çeşit çeşit ayakkabının içerisinden hangisini seçeceğine karar veremeyen kadınlarla dolup taşar. Birini giyer diğerini çıkartılar. Hele... Kırmızı Ayakkabı Nasıl Kombinlenir?

Ayakkabılar kadınlar için bir tutku nesnesidir. Ayakkabı mağazaları çeşit çeşit ayakkabının içerisinden hangisini seçeceğine karar veremeyen kadınlarla dolup taşar. Birini giyer diğerini çıkartılar. Hele ilkbahar ve yaz aylarının çok yakın olduğu bu günlerde gözler vitrinlerde rengarenk yeni sezon ayakkabılarını arar durur. Ama bir ayakkabı rengi vardır ki kadınlar asla vazgeçemezler; kırmızı ayakkabı! Modeli ne olur ise olsun, ister stiletto, ister platform topuk ister ise babet, kadınların ayakkabı söz konusu olduğunda vaz geçemediği tek renktir kırmızı.

Kırmızı tutkunun rengidir, iddialıdır. Kırmızı aşkın rengidir, kandırır. Ve kırmızı en çok kadınlara yakışır, tıpkı tutkunun ve aşkın da en çok kadınlara yakıştığı gibi. Bu kadar iddialı bir rengi, üstelik ayakkabı ile kullanmak cesaret ister. Çünkü kırmızı renk özellikle giyim ve dekorasyonda hataya en açık renktir. Bu yüzden çok dikkatli kullanılması gerekir. Kırmızı ile kombin yapmanın bazı temel kuralları vardır. Bu kurallara dikkat edilir ise hem tarz hem de şık olunabilir. Bu yazımızda hata yapmadan, kusursuz bir biçimde kırmızı ayakkabı nasıl kombinlenir konusunu işleyeceğiz.

Kırmızı Stilettoların püf noktaları …

Kadınların kırmızıyı en çok kullandığı ayakkabı modeli stilettolardır. Ancak stilettoların hatalı topuk yüksekliği, ölçüsüz parmak dekolteleri kırmızı ayakkabının etkisini bir anda alır yok ediverir. Bu yüzden kırmızı stiletto giyecek kadınların topuk ölçüsüne ve parmak dekoltesinin kusursuzluğuna dikkat etmesi gerekir. Ve eğer kırmızı bir stiletto tercih edilecek ise bileklerin de muhakkak ince olması gerekir.

Kırmızı stilettoların en şık partnerleri ise kalem etekler ile sigaret pantolonlardır. Özellikle füme ve siyah renk olanlar ile oluşturduğu kontrast göz alıcıdır. Bütün dikkatler bir anda kırmızı ayakkabı üzerinde toplanır. İster etek ister ise pantolon ile giyilsin, kırmızı stilettolar sadece ten rengi çoraplar ile kullanıldığında şık durur. Kırmızı stilettoyu kusursuz tene çıplak giymek uygundur. Bu yüzden bizim tavsiyemiz sadece yaz mevsiminde bronz tene çorapsız giyilmesidir.

Kırmızı stilettolar giyim tarzınız ne olur ise olsun her zaman yıldız parçadır. Bu yüzden tek başına kullanılmalı, başka bir yıldız parça ile birlikte kombinlenmemelidir. Aksi takdirde görüntünün dengesi şaşacağı için şıklığın bütünü bozulur. Karışık ve kesik kesik bir görüntü ortaya çıkar.

Kırmızı Babetler ile sade ve hafif şıklık …

Kusursuz bir stilin en seçkin aksesuarları bir çift babettir. Tarz ve stil sahibi olmanın en hafif hali ise şıklığı bir çift sade babet ile tamamlamaktır. Topuğu olmayan bu narin ve zarif ayakkabı modeli her tür giysi ile kombinlenebilir. Üstelik kırmızı babetler yüksek ökçeli kırmızı ayakkabılar gibi kaprisli de değildir. Kendi başlarına yıldız parça olabilecekleri gibi sessiz sedasız bir kenarda tamamlayıcı aksesuar olarak da kalabilirler.

Kırmızı babetleri kullanırken dikkat edilmesi gereken husus ayakkabının malzemesidir. Deri, kumaş ya da süet , her malzemenin ayrı bir dili vardır. Bu yüzden aynı lisanı konuşan parçaları bir araya getirmek gerekir. Bunu başaramayan kadınlar yakalamak istedikleri havadan hızla uzaklaşıp bambaşka bir rüküş oluverirler.

Kırmızı riskli bir renktir, hata yapma ihtimali çok yüksektir. O yüzden kırmızı renk seçildiğinde yanına eşlik eden renklerin kırmızıyı patlatması veya sakinleştirmesi gerekir. Dengeyi tutturabilmek kolay değildir. Rengarenk bir elbisenin altına kırmızı ayakkabı rahatlıkla giyilebilir. Ancak tek bir baskın rengin altına kırmızı ayakkabı giyilecek ise o renk siyah olmalıdır. Kırmızı ayakkabıyı tercih edebileceğiniz diğer renkler ise gri, beyaz, bej ve laciverttir. Bunun dışında parlak, pullu , simli kıyafetler ile kırmızı kullanmak istenir ise bakır ve altın tonlarından kaçınmak en uygun davranış olacaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir