Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kimler Rejim Yapmamalı? Kimler Rejim Yapmamalı?
Yaz ayları gelince rejim konu da gündeme geliyor. Siz de kilonuzdan şikayetçiyseniz mutlaka bir zamanlar rejim yapmayı denemişsinizdir. Fakat bazı rahatsızlıklara sahip kişiler herkesin... Kimler Rejim Yapmamalı?

Yaz ayları gelince rejim konu da gündeme geliyor. Siz de kilonuzdan şikayetçiyseniz mutlaka bir zamanlar rejim yapmayı denemişsinizdir. Fakat bazı rahatsızlıklara sahip kişiler herkesin yaptığı rejimleri yapmamalı ve kendilerine uygun beslenme planına sadık kalmalıdırlar. Son zamanlarda çıkan popüler diyetler kesinlikle herkese uygun değildir. Peki kimler rejim yapmamalı ?

1)Gebe ve Emziren kadınlar

Gebelik ve emzirme süreci enerji ihtiyacının arttığı dönemlerdir. Bu dönemde bebeğin gelişimi için bazı besin ögeleri mutlaka alınmalıdır. Sıkı rejimler bebek sahibi olan veya olacak olan anneler için asla uygun değildir. Siz de gebelik veya emzirme dönemindeyseniz beslenme uzmanı yardımı ile kendi hayat tarzınıza uygun bir beslenme programı oluşturmalısınız.

2)Şeker hastalığı olanlar

Şeker hastalarının belirli aralıklarla yemeleri gereken besinler vardır. Bu besinleri kesmeniz ve aç kalmanız şeker düşüklüğü yaşamanıza sebep olabilir. Bu durumlarda baygınlık geçirmeniz ve kendinizi kaybetmeniz muhtemeldir. Şeker hastalarının rejim yaparken belirli bir kaloriyi mutlaka tutturması gerekir.

3) Kalp rahatsızlığı olanlar

Kalp rahatsızlığı olan kişilerin hızlı kilo vermesi uygun değildir. Bu nedenle sıkı rejimlerden uzak kalmaları ve kendi kilolarına göre enerji hesabı kullanılarak besin programı hazırlanmalıdır. Kalp rahatsızlığınız varsa ayda 3 kg ‘ dan fazla kilo kaybı yaşamamanız gerekmektedir.

4)18 yaşından küçükler

Bu yaş grubu büyüme gelişme döneminde olduğu için sıkı rejimlerden uzak durmalıdır. Kendi metabolizma hızlarına uygun kalori hesaplanarak bu kaloriye uygun beslenmelidir. Özellikle çocuklarınız ergenlik döneminde hızlı kilo vermek istiyorsa bunun doğru bir şey olmadığını aktarmalısınız.

5)Yaşça ileri olanlar

Bu yaş grubu bazı zamanlar yemek yemeyi bile unuttukları için aldıkları kalori baya düşmektedir. 60 yaş üzerindeyseniz sıkı rejimlerden uzak durmalı , öğünlerinizin sayısına mutlaka dikkat etmelisiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir