Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kilo Verirken Yaşanılan Problem Kilo Verirken Yaşanılan Problem
Şişmanlık sorunu ile boğuşarak sonunda zayıflamayı başaran kişiler genellikle aynı derecede kötü bir kozmetik sorunu ile karşı karşıya kalıyor ve buna da deri sarkması... Kilo Verirken Yaşanılan Problem

Şişmanlık sorunu ile boğuşarak sonunda zayıflamayı başaran kişiler genellikle aynı derecede kötü bir kozmetik sorunu ile karşı karşıya kalıyor ve buna da deri sarkması deniliyor. Güzel ve sağlıklı görünmek için zayıflayan kişiler bu durum yüzünden ise kendilerini oldukça kötü hissediyor. Zayıflama sonucunda ortaya çıkan deri sarkmaları çeşitli yöntemler ile azaltılabiliyor ancak burada da en önemli rolü genler oynuyor. Bazı kişiler yağ oranlarını çok aza indirmelerine rağmen derileri sarkık kalıyor ve bu durumda da ameliyat olmaktan başka çare bulunmuyor.

Vücut yağ oranları kişilerin vücutlarının yüzde kaçının yağdan oluştuğunu ifade etmektedir. Örneğin; %10 yağ oranına sahip olan bir birey belirgin kaslara sahip olabilir. Kilolu insanlar zayıflarken belirli bir oranda kas kaybına da uğramaktadır. Bu yüzden de normal kilolarına indikleri zaman bile vücutlarında fazla yağ oranı bulunabilmektedir. Zayıfladıktan sonra ne kadar deri sarkması olacağı çeşitli faktörlere bağlı olan bir durumdur. Bu durumlardan ilki yaşınızın kaç olduğudur çünkü yaşlandıkça ciltte bulunan elastikiyette azalmalar görülür. İkinci durum ise ne kadar süredir kilolu kaldığınızdır çünkü ne kadar uzun bir süre deriniz gergin kaldıysa eğer tekrar küçülmesi de bir o kadar zordur. Diğer durum kaç kilo aldığınızdır çünkü deriniz ne kadar gerildiyse eski haline dönmesi de bir o kadar zor olur. Diğer bir durum ise ne kadar hızlı kilo aldığınızdır çünkü eğer çok hızlı kilo alırsanız zayıfladıktan sonra deri sarkması da bir o kadar fazla olur.

Deri sarkmasının nedenlerini anlamaya çalışırken dikkat edilen diğer bir durum ne kadar hızlı kilo verdiğinizdir çünkü eğer yavaş kilo verirseniz cildinizin tekrar ufalmak için vakti olur ve deri sarkması azalır. Eğer çok hızlı kilo verirseniz cildiniz ufalacak vakti bulamayacaktır. Dikkat edilen diğer bir husus ise genlerdir çünkü bazı insanların derisi oldukça esnektir ve kısa sürede çok fazla kilo verse bile tekrar eski haline dönebilmektedir. En son ki durum ve en önemli durum ise beslenmedir çünkü nasıl beslenmeniz cildinizin esnekliğini önemli bir ölçüde etkilemektedir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir