Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kilo Sorunu Olan Kadınlar İçin Kıyafet Seçimi Önerileri  Kilo Sorunu Olan Kadınlar İçin Kıyafet Seçimi Önerileri 
Harika görünmek elimizde! Fazla kilolu olmak şık olamayacağımız anlamına gelmez, şıklık yarışında biz bayanlara gereken tek şey doğru giyinme konusunda biraz bilgi ve özgüven... Kilo Sorunu Olan Kadınlar İçin Kıyafet Seçimi Önerileri 

Harika görünmek elimizde! Fazla kilolu olmak şık olamayacağımız anlamına gelmez, şıklık yarışında biz bayanlara gereken tek şey doğru giyinme konusunda biraz bilgi ve özgüven sahibi olmak. İşte bazı püf noktaları;

1. Doğru Bir Alışveriş 

● Öncelikle fazla kilolar nedeniyle kıyafetlerde uygun bedeni bulamayacağınız düşüncesini aklınızdan çıkarın çünkü bu fikir alışverişe konsantre olmanızı engeller.

● Sizi psikolojik açıdan olumlu etkileyen ve destekleyen arkadaşlarınızla alışverişe çıkın.

● Nicelik yerine kıyafetlerin kaliteli ve kullanışlı olmasına dikkat edin. Mesela işe yaramayan beş bluz yerine hayat kurtaran klasik siyah bir elbiseyi yeğleyin.

● Yaşınıza uygun kıyafetleri tercih edin. Kimse ne olduğundan daha yaşlı ya da komik derecede genç görünmek istemez değil mi!

● Satın almak istediğiniz kıyafeti, üzerine uygunluğu, rahat hareket etmeyi sağlayıp sağlamadığı gibi farklı açılardan değerlendirerek alın.

● Beden ölçülerinizin farkında olun, “çadır” gibi salaş veya “boru” gibi sizi sıkıştıran kıyafetlerden kaçının.

2. Güçlü Bir Gardırop

● Vücudunuzun belli alanlarını nasıl vurgulamanız veya kusurlu alanlarını nasıl gizleyeceğinizin konusunda temel birkaç kural bulunmaktadır. Bunların başında giydiğiniz kıyafetin rengi gelmektedir. Temelde açık renkler kusurları meydana çıkarırken, koyu renkler gizler. Bu nedenle fazla kilo sorunu yaşadığınız bölge alt bedeninizse etek ve pantolonlarda; üst bedeninizse bluz ve gömleklerde koyu renk seçmelisiniz.

● Kıyafetlerin kesim ve deseninin vücut yapınızla uyumlu olması gerekmektedir. Büyük desen ve puantiyeler sizi olduğunuzdan daha iri görünür hale getirirken, küçük desenler daha minyon görünmezi sağlar.

● Kıyafetlerdeki yatay şeritler fazla kiloların daha görünür kılınmasına neden olurken, dikey çizgiler bir görünüş hilesi yaratarak gövde ve bacak boyunu uzatıp daha formda bir görüntüde olmanızı sağlar.

● Unutulmamalıdır ki doğru bir kıyafet ancak doğru seçilmiş bir iç çamaşırla tamamlanır. Kilolu bölgenizi sıkarak daha tabakalı ve pürüzlü bir görüntüye yol açan ya da beden ölçülerinizden daha büyük ebatta olup size olmanız gereken sıkı formu vermeyen iç çamaşırlar görüntünüzü mahvedebilecektir..

3. Aksesuarlar

Güzel ve özgün aksesuarlar kıyafetlerin en önemli tamamlayıcı unsurlarıdır.

● Fazla kilolu kadınlar, minyon kadınlara nazaran daha cüretkar ve şatafatlı takılar takabilirler. Nitekim küçük kolye veya küpeler taktıklarında bunların bütünde kaybolmaları gibi bir tehlike vardır.

● Birden fazla bilezik takmak, bileğin ince görünmesini sağlayacaktır.

● Takılarda olduğu gibi büyük bir çanta da fazla kilolu kadınlar için uygun bir tamamlayıcıdır.

● Ayakkabı seçiminde ise yine bacak boyunu uzun göstererek ince bir görünüm sağlayan “binicilik tarzı” çizmeler ya da uygun bir çift bot tercih edilebilir. Şişman bir ayak ve bacak yapısına sahipseniz ayaklarınızı kalıptan çıkaran ince ve narin ayakkabılardan kaçınmalısınız.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir