Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kendinizi Motive Etmenin 5 Altın Kuralı Kendinizi Motive Etmenin 5 Altın Kuralı
1. Kaliteli uyku Biliyorsunuz ki insan vücudu uyku halinde iken dinlenir.Atalarımızın da dediği gibi sağlam kafa sağlam vücut da bulunur.Motivasyonun ilk ve altın kuralı... Kendinizi Motive Etmenin 5 Altın Kuralı

1. Kaliteli uyku

Biliyorsunuz ki insan vücudu uyku halinde iken dinlenir.Atalarımızın da dediği gibi sağlam kafa sağlam vücut da bulunur.Motivasyonun ilk ve altın kuralı kaliteli ve doğru zaman da uyku halinde olmaktır.Uyku saatlerinizi kendiniz belirleyin ve bu saatlere her ne olursa olsun uyun.Kaliteli bir uyku için spor yapmak çok önemlidir.Çünkü spor ile efor sarfeden vücut yorulacak ve uykuya zamanında dalarak yatak da dört dönmenizi engellereyek size kaliteli uykuyu verecektir.

2. Güne pozitif başlamak

Yataktan kalktınız ve dünün yorgunluğu üzerinize bir karabasan gibi çöküyor.Bu rehaveti üzerinizden atıp hemen yataktan kalkıyorsunuz.Aynanın karşısına geçip kendinize ne kadar güzel olduğunuz ile alakalı iltifatlarla başlayabilirsiniz.Evet kendiniz ile konuşmaktan kaçınmayınız.Kendinize güzel sözler söyleyip motive etmek günün geri kalanında ki sorunlarla başa çıkmanız için altın değerindedir.

3. Doğru telkin

Kiminle nerede olduğunuzun hiç bir önemi yok.Her yer de ve her zaman kendinize doğru telkinlerle kendinizi motive edebilirsiniz.Biriyle sohbet ederken bile iç sesiniz ile kendinize telkinlerde bulunup motive olmanız mümkün.Yeter ki siz motive olmak isteyin.

4. Kendinize İnanın

Geçmişi bir kenara bırakıp,kendiniz ile barışık olmanız sizin faydanıza olacaktır.Başarı inanç ile başlar.Kendine inanmayan bir kişi hem düşük motivasyonla hayat ile mücadele eder hem de başarı oranları çok düşüktür.Kaliteli uyku,güne pozitif başlayarak doğru telkinlerle kendiyle barışık inancı tam bir bireyin başaralı olmaması için hiç bir sebep yoktur.

5. Yeni gün Yeni Bilgi

Doğan her güneş taptaze bir günün habercisidir.Kendinize her yeni bir gün de yeni bir bilgi öğrenmeyi ilke edinin.Beyniniz gelecek taze bilgiler ile sizin kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.Unutmayın ki insan bilgi ile yeşeren bir ağaçtır ve bu ağacın size meyvelerini vermesine müsaade edin.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir