Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kendi Modanı Kendin Yarat Kendi Modanı Kendin Yarat
Moda dediğimiz akımın kelime anlamını gerçekten biliyor muyuz sizce? Bazı insanlar sınırların dışına çıkmadan belli kurallar çevresinde, bazı insanlarda kendi kurallarını koyar modanın. Kendimize... Kendi Modanı Kendin Yarat

Moda dediğimiz akımın kelime anlamını gerçekten biliyor muyuz sizce? Bazı insanlar sınırların dışına çıkmadan belli kurallar çevresinde, bazı insanlarda kendi kurallarını koyar modanın. Kendimize yakışanı giymekte kişinin kendi modası mıdır acaba? Her ne olursa olsun giyinirken dikkat etmemiz gereken belli başlı hususlar var. Bunlardan birkaçını şu şekilde özetleyebiliriz;

1-Vücudunu tanımama:

Giydiğimiz parça ne olursa olsun fark etmez; kesinlikle bizi olduğumuzdan fazla kilolu ya da fazla kısa gösterecek detaylardan uzak durmamız lazım. Bu detaylar bazen ufacık şeyler bile olabilir. Örneğin yanlış bir kesim veya dikiş hatası, parçanın kupu hatta rengi bile bizi olmadığımız birine dönüştürebilir.

2-Yanlış çamaşır seçimi:

Giydiğimiz kıyafet her ne kadar şık olursa olsun, yapmamamız gereken belki de en önemli şey çamaşırımıza dikkat etmemiz. Yanlış çamaşır seçimi bütün görüntümüzü baştan aşağı berbat hale getirebilir, yani bütün görüntümüzü etkiler. Bedenimizden veya hatlarımızdan büyük ya da küçük sutyen takmak giydiğimiz elbise ne kadar zarif olursa olsun görüntüyü berbat bir hale getirecektir. Aynı şekilde pantolonumuzdan, taytımızdan belli olan çamaşır dikişleri görüntünün kötü bir hale dönmesinde çok büyük rol oynar.

3-Çok aksesuar kullanımı:

Genellikle bilinen bir kaide vardır. Ne kadar şıkır şıkır olursam o kadar şık olurum diye. Fakat maalesef ki her şey gibi takının da abartısı felaketle sonuçlanabilir. Giydiğimiz stile uygun ve kararında olması görüntümüzü olduğundan daha zarif gösterecektir.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir