Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kaşları Gürleştirmek İçin Doğal Yollar Kaşları Gürleştirmek İçin Doğal Yollar
Kaşlar, yüzdeki en belirgin hatları oluşturan detaylardan bir tanesidir. Eskiden ince kaş modayken artık kalın, gür ve bakımlı kaşlar daha moda olmaya başladı ancak... Kaşları Gürleştirmek İçin Doğal Yollar

Kaşlar, yüzdeki en belirgin hatları oluşturan detaylardan bir tanesidir. Eskiden ince kaş modayken artık kalın, gür ve bakımlı kaşlar daha moda olmaya başladı ancak bazı nedenlerden dolayı bazı insanların kaşları seyretmeye, ince görünmeye başladı. Bunun için kaş kalemleri ya da kaş farlarıyla kaşları yapay yöntemlerle boyama yoluna gidildi. Ama her gün bununla uğraşmaktansa doğal yöntemlerle kaşları gürleştirerek kaşları boyamaktan kurtulmuş olursunuz. Peki, kaşları gürleştirmek için ne​​​​​​ yapılmalıdır?

Kaşları gürleştirmek için çeşitli doğal yöntemler bulunmaktadır. Bu kaşları gürleştirmek için doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kaşları Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler

1. Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağını her gece yatmadan önce küçük bir parça alarak kaşlarınıza masaj yaparak sürün ve yıkamadan uyuyun. Sabah suyla durulayın. Düzenli kullanımda oldukça etki gösterir.

Kaşları Gürleştirmek İçin

Kaşları Gürleştirmek İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanılabilir.

Hindistan cevizi yağıyla uygulanabilecek başka bir yöntem de çemen otu tohumuyla yapılacak olan serumdur. İlk olarak yapmanız gereken yarım bardak Hindistan cevizi yağının üstüne 3 çorba kaşığı çemen otu tohumu tozu koyun ve kaynamaya bırakın. Daha sonra süzün ve soğumaya bırakın. Her gece kaşlarınıza sürebilirsiniz.

2. Yumurta

Bir yumurta sarısını bir çatal yardımıyla iyice çırpın. Daha sonra kaşlarınıza sürün. 15 – 20 dakika kaldıktan sonra ılık suyla durulayın. Haftada bir iki defa bu işlemi uygulayın.

Kaşları Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemler

Kaşları Gürleştirmek İçin Doğal Yöntemlerden Birisi de Yumurtadır.

3. Sarımsak

Bir sarımsağı döverek rendeleyerek ya da ortadan ikiye keserek yani içindeki suyu çıkartıp bir pamuk yardımıyla kaşlarınıza sürün. 10 – 15 dakika beklettikten sonra suyla durulayın. Haftada 2 kez bunu tekrarlayabilirsiniz.

​​​​​​Burada belirtilen yöntemleri öncelikle küçük yerinizde deneyin alerjiniz olup olmadığını test edin. Eğer alerjiniz varsa o yöntemi kullanmamaya özen gösterin. Alerjiniz yoksa uzun vadede uyguladığınız yöntemin etkisini göreceksiniz.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir