Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kaş Farı Nasıl Kullanılır? Kaş Farı Nasıl Kullanılır?
Kadınlar güzelliklerine her daim dikkat ederler. Özellikle yüzleri ile ilgili olan her daim göz ününde bulunan noktalarının düzgün olması çok önemlidir. Bu yüzden de... Kaş Farı Nasıl Kullanılır?

Kadınlar güzelliklerine her daim dikkat ederler. Özellikle yüzleri ile ilgili olan her daim göz ününde bulunan noktalarının düzgün olması çok önemlidir. Bu yüzden de yüze yapılan makyajlarda ekstra bir öğrenim gerektirici faaliyetler mevcuttur. Dudak için ayrı, göz için ayrı, yüz için ayrı, kaşlar için ayrı birçok yapılacak şey mevcuttur. Özellikle kaşlara verilen önem günümüzde çok artmıştır. Bu yüzden de kaşlarımıza makyaj yaparken dikkat etmemiz gereken belirli başlı noktalar vardır.

Malzemeler

Kaş makyajı yamadan önce bazı malzemelerin olması gerekmektedir. Kaş farı, kaş fırçası ve kaş kalemi bunların başında gelmektedir. Kaş kaleminin ucunun yumuşak olmasına, kaş fırçasının temiz olmasına ve ince olmasına, kaş farının da renginin saç ve ten rengi ile uyumlu olmasına oldukça dikkat edilmelidir.

Kaş Şekillendirme

Öncelikle kaş kalemi ile kaşlarınızı şekillendirirken ilk dikkat etmeniz gereken nokta kaşın kuyruğunuz fazlasıyla uzun olmaması ve her iki kaşın uzunluğunun eşit olmasıdır. Kaş uzunluğu da yüzün yapısına göre değişmektedir. Bunlar için ayrıntılı eğitim videoları mevcuttur.

Kaş Kavisi

Kaş kavisi oldukça önemlidir. Çünkü kaş kavisi kişinin mimiklerini gösteren en önemli noktadır. Kişiyi kızgın üzgün ya da sinirli gösterebilmektedir. Bu da karşıdaki kişi ile iletişimi değiştireceğinden oldukça önemlidir. Kaşınızın tam ortası itibari ile kaşınızdan kavis oluşturulabilir.

Kaş Renklendirme

Kaşları renklendirmek kaşın kalınlığını etkileyeceği için oldukça önemlidir. Aydınlatıcı çok fazla kullanmadan ten renginin bir ton açığı ile kaş konturu yapılabilir. Kaş farınızın özellikle saç ve ten renginizle uyumlu olmasına dikkat edin. Çünkü farın yanlış kullanımı ile kişiler çok yapay gözükebilir.

Kaş Farı Kullanımı

Kaş farını sürerken çok fazla değil az sürülmelidir. Unutmayın buradaki amaç boşlukları doldurmaktır.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir