Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kalıcı Makyaj Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler Kalıcı Makyaj Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Kalıcı makyaj uygulaması özellikle kaşları ve dudakları yeterince şekilli ve belirgin olmayan kadınların kurtarıcısı oldu! Son dönemlerde gittikçe popüler hale gelen bu uygulama doğru... Kalıcı Makyaj Yaptırmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kalıcı makyaj uygulaması özellikle kaşları ve dudakları yeterince şekilli ve belirgin olmayan kadınların kurtarıcısı oldu! Son dönemlerde gittikçe popüler hale gelen bu uygulama doğru teknikleri güvenilir ellerde yapıldığı zaman harika sonuçlar veriyor. ”Kalıcı makyaj malzemeleri nedir?”, “Kalıcı makyaj dudak uygulaması nasıl yapılır?” ve “Kalıcı makyaj yaptıranlar nelere dikkat etmeli?” sorularının cevabını merak ediyorsanız yazımızı mutlaka okuyun!

Kalıcı makyaj malzemeleri

Kalıcı makyaj malzemeleri

Kimler Kalıcı Makyaj Yaptırabilir?

Kalıcı makyaj, belirli sağlık koşullarını taşımayan insanlar için sakıncalı olabiliyor. Özellikle alerjisi olan kişiler, kemoterapi gören hastalar, hamileler, emziren anneler için önerilmiyor. Ayrıca şeker hastalığı gibi kronik hastalıklara sahip kişilerin de bu uygulamayı yaptırması önerilmiyor. Bu sebeple önce doktor onayı almanız, sonrasında uygulamayı yaptıracağınız yer ile görüşmeniz gerekiyor.

Kalıcı Makyaj ve Sağlık

Sağlıklı bir kalıcı makyaj dudak ve kaş uygulaması için kalıcı makyaj malzemeleri organik olmalıdır. Uygulama sırasında doğal pigmentlere sahip boyalar kullanılırsa sağlık açısından bir zararı olmayacaktır. Doğal içeriğe sahip boyalara vücudunuz alerjik tepkiler vermeyeceği için boyanın daha uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

Kalıcı Makyajın Kalıcılık Süresi

Kalıcılık süresi kullanılan boyaya, cildinizin tipine ve işlem sonrasında yaptığınız bakıma göre değişebilir. Kuru ciltlere yapılan uygulama yağlı ciltlere yapılandan daha uzun kalıcılık sağlar. Kuru ciltler için 2-3 seneyi bulan yenileme süresi, yağlı cilde sahip kişiler için 1 senedir.

Kalıcı makyaj dudak

Kalıcı makyaj dudak

Kalıcı Makyaj Bakımı

Kalıcı makyaj uygulamasının kalıcılığı doğru cilt analizi, doğru boya ve renk seçimi kadar bakımla da uzatılabilir. Kalıcı makyaj yaptıranlar işlem sonrasında ortalama 3 gün boyunca bölgeyi yıkamamalıdır. Size önerilen nemlendirici kremler ile bölgeyi rahatlatmalısınız. Sonrasında ise hamam, sauna gibi çok terleten ortamlardan uzak kalmalısınız.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir