Charlıenın meleklerı

Melekler İş Başında

Kadınların En Çok Oynadığı Bilgisayar Oyunları Kadınların En Çok Oynadığı Bilgisayar Oyunları
Bilgisayar oyunları ne kadar erkeklerin ilgi alanıymış gibi yansıtılsa da bu eylemden kadınlar da keyif alıyor. Günümüzde kızların oyun dünyasına duyduğu ilgiden dolayı, kızlar... Kadınların En Çok Oynadığı Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar oyunları ne kadar erkeklerin ilgi alanıymış gibi yansıtılsa da bu eylemden kadınlar da keyif alıyor. Günümüzde kızların oyun dünyasına duyduğu ilgiden dolayı, kızlar için oyun siteleri bulunuyor. Bilgisayar oyunları arasında, kadınlar için en güzel oyunlar şu şekilde sıralanabilir;

  1. The Sims

Listenin olmazsa olmaz oyunu olarak gösterilecek The Sims, aynı zamanda ilk başta yer alması gereken bir oyun. Eğer bir kadın arkadaşınızı oyun dünyasına alıştırmak istiyorsanız da The Sims ile başlatmanız, sonucun başarılı olmasını sağlayabilir.

Kadınlar için en güzel oyunlara örnek: The Sims

Kadınlar için en güzel oyunlara örnek: The Sims

  1. Guitar Hero

Oyun oynamayanların bile ismini duyduğu ve kadınlar için oyunlar deyince akla gelen ilk isimlerden bir başkası da Guitar Hero. Guitar Hero da kızların en sevdiği bilgisayar oyunlarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda The Sims gibi oyuna alıştırma sürecinde de tercih edilebilecek bir oyun.

  1. Mario Party

Mario, oldukça eskiye dayanan geçmişi ile her dönemin en sevilen oyunlarından birisi oldu. Mario oynamayı sadece kadınlar değil, hiç kimsenin reddedemeyeceği söylenebilir. Sunduğu seçenekler ve renkli dünyası ile kadınların ilgisini kolayca çekebilecek bir oyun.

  1. World of Warcraft

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi olan World of Warcraft, kadınlar için en güzel oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Şu an dünya genelinde 13 milyon kadar oyuncusu bulunan World of Warcraft’ın oyuncu sayısının büyük bir kısmını kadınlar oluşturuyor.

Kadınlar için en güzel oyunlar: World of Warcraft

Kadınlar için en güzel oyunlar: World of Warcraft

  1. God of War

Yine World of Warcraft gibi dünya genelinde çok fazla oyuncuya sahip olan yapımlardan birisi olan God of War’un da sanılanın aksine çok fazla kadın oyuncusu var. God of War’un, sahip olduğu oyuncu sayısının arasında çok fazla kadın oyuncu olduğu da gözlemlenmiş. Bu da World of Warcraft’ta olduğu gibi, kadınların bu tarz oyunlardan hoşlanmayacağı algısını yıkıyor.

Ayşe Editörmatik

Şuana kadar yazılan hiç yorum yok.

İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir